Apple’ın iPhone 15 serisi telefonları o tarihte tanıtılabilir

Apple’ın iPhone 15 serisi telefonları o tarihte tanıtılabilir
Apple iPhone 15 serisi telefonlarının ne zaman tanıtılacağı merak edilirken yeni bir haberle birlikte net bir tarih söz konusu oldu. İşte Apple iPhone 15 serisi telefonlarının tanıtılacağı düşünülen o tarih...

9to5Mac'in şirketin planlarına yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Apple, iPhone 15 serisi telefonlarını 13 Eylül'de düzenleyeceği özel bir etkinlikte tanıtacak. Teknoloji devi, iPhone lansman etkinliğini genellikle Eylül ortasındaki Salı veya Çarşamba günü düzenliyor. Yeni haber, operatörlerin çalışanlarına "önemli bir akıllı telefon duyurusu" nedeniyle 13 Eylül'de izin almamalarını söylediğini iddia ediyor. Apple ise resmi olarak bu tarihi doğrulamış değil.

Apple olağan programını takip ederse, iPhone 15 serisi için ön siparişler büyük olasılıkla 15 Eylül'de başlayacak ve perakende satış 22 Eylül'de başlayacak. Geçen yıl, iPhone 14 9 Eylül'de ön siparişe çıktı ve 16 Eylül'de mağazalara ulaştı.

Tarih doğru olsun ya da olmasın; Apple'ın etkinliği Eylül ayı içerisinde düzenlemesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu etkinlikte şirketin 6.1 inç iPhone 15, 6.7 inç iPhone 15 Plus, 6.1 inç iPhone 15 Pro ve 6.7 inç iPhone 15 Pro Max olmak üzere dört yeni iPhone 15 modelini duyurması bekleniyor.

Apple, son yıllarda büyük lansman gecikmelerinden kaçınmayı başarmış olsa da, bazı iPhone 15 modelleri, bu yıl bildirilen tedarik zinciri sorunları ve üretim zorlukları nedeniyle perakende satış tarihini normalden daha geç görebilir. Analistler, tedarik kısıtlamalarının yeni iPhone'ları ne kadar etkileyebileceği konusunda halen kesin bir şey söyleyemiyor.

Son Haberler