Motorola'dan 200 MP kameralı yeni akıllı telefon

Motorola'dan 200 MP kameralı yeni akıllı telefon
Motorola yakında 200 MP kameralı yeni bir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Motorola, 200 MP kamera sensörlü yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ve Temmuz ayında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Yaklaşan bu cihazın Moto Edge 30 Ultra olduğu tahmin ediliyor. Daha önce, Lenovo'nun sahip olduğu alt marka, yeni piyasaya sürülen Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından desteklenen bir amiral gemisi Android akıllı telefon üzerinde çalıştığını zaten doğrulamıştı.

Şirket, yaklaşmakta olan 200MP akıllı telefonunun resmi adını açıklamasa da, cihazın Temmuz ayında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Yaklaşan cihazın kesin lansman tarihi önümüzdeki günlerde belli olacak. Yeni Motorola akıllı telefon Çin'de Motorola Edge X30 Pro ve küresel pazarlarda Moto Edge 30 Ultra olarak adlandırılabilir.

Ülkede halihazırda Edge 30 ve Edge 30 Pro akıllı telefonlara sahip olduğumuz için telefon, Moto Edge 30 serisi altında Hindistan'a da gelebilir.

Motorola Moto Edge 30 Ultra teknik özellikleri (Beklenen)

Moto Edge 30 Ultra'nın Frontier olarak kodlandığı söyleniyor. Cihazın 144Hz yenileme hızı desteğine sahip 6.67 inç Full HD+ AMOLED kavisli ekrana sahip olması bekleniyor. Selfie kamerasını yerleştirmek için ekranın üst ortasında bir delik olacak.

Yaklaşan akıllı telefon Snapdragon 8+ Gen 1 5G SoC tarafından desteklenecek ve 12 GB'a kadar RAM ve 256 GB dahili depolama ile eşleştirilecek. Cihaz kutusundan Android 12'yi başlatacak. Android'in üstünde bir MyUX katmanı olacak.

Fotoğraf için cihazın arka tarafında 200 megapiksel birincil kamera ile üçlü kamera kurulumu olacak. Telefonun diğer kamera sensörleri 50 megapiksel ultra geniş kamera ve 8 megapiksel telefoto sensör olacak. Ön tarafta, cihaz muhtemelen 60 megapiksellik bir selfie atıcı ile gelecek.

Motorola'nın, piksel gruplama ve derin öğrenme tabanlı yeniden seslendirme algoritması yoluyla 12,5 MP veya 50 MP durağan görüntüler üretebilen Samsung'un 200 MP ISOCELL HP1 sensörünü kullanacağı tahmin ediliyor. Sensör ayrıca 30 fps'de 8K video kaydını da destekler.

Telefon ayrıca 125W hızlı şarj desteği ile 4500 mAh pil paketleyecek.

Premium pirinç etiketi olabilir. Hindistan'da piyasaya sürülürse, telefon Xiaomi 12 Pro, OnePlus 10 Pro, iQOO 9 Pro, Samsung Galaxy S22 serisi ve yakın zamanda piyasaya sürülen Vivo X80 Pro ile rekabet edecek.

Son Haberler