Xiaomi 14 Pro'ya ait render görüntüler ortaya çıktı: İncecik tasarımla geliyor!

Xiaomi 14 Pro'ya ait render görüntüler ortaya çıktı: İncecik tasarımla geliyor!
Xiaomi'nin piyasaya sürmeye hazırlandığı amiral gemisi modeli Xiaomi 14 Pro'dan, tasarımı gösteren yeni render görüntüsü geldi.

2023'ün artık ikinci çeyreğine girdik ve akıllı telefon üreticileri yeni modellerini sergilemek için gün sayıyor. Eylül ayında iPhone 15 serisiyle teknoloji sektörü hareketlenirken, daha ileri bir tarihte ise Çinli teknoloji devi Xiaomi hünelerini sergileyecek.

Xiaomi 13 serisiyle uygun fiyata amiral gemisini kullanıcılarla buluşturan Xiaomi, yılın sonlarına doğru Xiaomi 14 serisini tanıtacak. Özellikle kamera tarafında devrim yaratması beklenen cihazlardan Xiaomi 14 Pro'nun render görüntüsü ortaya çıktı.

Xiaomi 14 Pro'nun tasarım görüntüsü paylaşıldı

Sızıntılarıyla bilinen Ice Universe isimli kaynak, Twitter'da yaklaşan Xiaomi 14 Pro'nun render görüntüsünü paylaştı.

Söz konusu paylaşım, Xiaomi'nin amiral gemisi telefonu hakkında birçok detayı gözler önüne seriyor. Özellikle ekran ve kasa yapısını da rahatlıkla görmek mümkün. Ama en dikkat çeken detaylardan biri telefonun ince yapısı.

wxlhtxc8qifr.jpg

Amiral gemisi Xiaomi 14 Pro'nun, 5.000 mAh'lik büyük bir pil ile geleceği söyleniyor. Nitekim pil kapasitesinin büyük olması genellikl telefonların ince tasarımla gelmesini engellerken, teknoloji devi bunu bir şekilde en ince hale getirmeyi başarmış gibi. Zira render görüntüsünde de Xiaomi 14 Pro'nun açıkça ne kadar ince olduğunu görebilirsiniz.

Dar ve simetrik çerçevelerle donatılacak yeni amiral gemisi, ön tarafında delikli bir ekranın içerisine yerleştirilmiş selfie kamera yapılandırması ile gelecek.

Peki Xiaomi 14 Pro'nun beklenen özellikleri neler?

Önceki sızıntı ve raporlara göre Xiaomi 14 Pro, işlemci tarafında gücünü Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden alacak. Bu işlemci ile performans önemli ölçüde iyileştirilecek. Zira son Geekbench testlerinde 8 Gen 3, tek çekirdek testinde 2563 puan ve çok çekirdek testinde 7256 puan almayı başardı. Bu, önceki nesil işlemciye kıyasla yüzde 30'luk bir performans artışını ortaya koyuyor.

Kaynak: Gizmochina
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler