Mozilla, Firefox'ta Arama Sonuçları Önermeye Başlayacak

Mozilla, Firefox'ta Arama Sonuçları Önermeye Başlayacak
Mozilla'nın en büyük mücadelesi, gelir arayışıdır. Bu, dünyadaki hemen hemen tüm kâr amacı güden kuruluşlar tarafından paylaşılan bir mücadele...

Mozilla'nın en büyük mücadelesi, gelir arayışıdır. Bu, dünyadaki hemen hemen tüm kâr amacı güden kuruluşlar tarafından paylaşılan bir mücadele gibi görünse de, Mozilla örneğinde, aksi durumda olabileceğinden çok daha büyük bir yokuş yukarı mücadele olma eğilimindedir. Mozilla'nın VPN dünyasına yaptığı baskınlar ve Google ile yaptığı kazançlı arama anlaşması, şirketin tutarlı bir gelir kaynağı sağlama girişimlerinin örnekleridir ve kredisine erişimi olan çok daha büyük rakiplere karşı kendini tutmayı başarmıştır. hem de çok daha büyük kaynaklar.

ABD merkezli birkaç seçkin kullanıcıdan biriyseniz, TechDows tarafından bildirildiği üzere adres çubuğunuzun altında "Firefox Suggest" adında yeni bir ek görmeye başlayabilirsiniz. Bu bölüm, temel olarak önceki arama sorgularınıza dayalı olarak sizin için siteleri önerecektir. Bütün bunlar söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, burada tavsiye edilecek sitelerin bir tür sponsorluk yoluyla oraya ulaşacağını belirtmek önemlidir. Bu nedenle, bu önerilen arama sonuçlarına, diğer herhangi bir sponsorlu arama sonucuna baktığınız gibi bakmalısınız.

Bu, Google'ın yaptığına oldukça benzer, ancak Mozilla'nın tarayıcısı Firefox aracılığıyla gelir elde etmesi gerektiğinden ve sponsorlu arama sonuçlarını dünyanın en büyük tek arama motoru sağlayıcısının yapabileceği şekilde gerçekten satamadığından, bu özelliğin uygulanması biraz farklı olacağı aşikar.

Bir arama önerisine yaptığınız her tıklama, verileri Firefox'un adMarketPlace ortağına geri gönderir. Bununla birlikte, Mozilla, birçok tüketicinin oldukça endişeli olduğu bir süre boyunca potansiyel olarak birkaç kullanıcı endişesini ortadan kaldırabilecek türden bir şey olduğu için, kullanıcılara verilerinin güvenli, şifreli ve tamamen özel olacağını garanti ediyor. verilerinin çevrimiçi olarak nasıl toplanabileceği ve kullanılabileceği hakkında. Ayrıca burada toplanacak herhangi bir kişisel olarak tanımlanabilir bilgi de olmayacaktır.

Ancak, kullanıcıların tanımlanabilir verilerin dışarı çıkması konusunda endişelenmesine gerek olmasa da, bu yeni özellik bazıları için biraz can sıkıcı olabilir. İyi haber şu ki, ayarlara girerek kolayca kapatabilirsiniz. Bu önerileri açıp kapatmanıza izin veren bir seçenek var. Çoğu kullanıcının arama önerileri istemesi pek olası görünmüyor çünkü bu tür sponsorlu içerikler genellikle küçük bir şüphe olmadan görülüyor. Bu hamlenin Mozilla'ya arzu ettiği karı sağlayıp sağlayamayacağı henüz belli değil.

Son Haberler