MSI, 12.Nesil Intel® işlemcili yeni notebooklarını tanıttı

MSI, 12.Nesil Intel® işlemcili yeni notebooklarını tanıttı
MSIology:Gameverse adlı sanal etkinliğinde en son oyun ve içerik tasarım laptoplarını tanıttı. 12.Nesil Intel® H serisi işlemciler, NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 Ti Laptop GPU ekran kartı içeren laptoplar "Meta-Ready" etiketine sahip olacak.

TAIPEI, TAIWAN - Oyun ve iş bilgisayarlarında lider marka MSI, MSIology:Gameverse adlı sanal etkinliğinde en son oyun ve içerik tasarım laptoplarını tanıttı. Özellikleri arasında en yeni 12.Nesil Intel® H serisi işlemciler, NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 Ti Laptop GPU'ya kadar grafik işlemciler ve MSI'ın özel termal çözümleri bulunan bu cihazlar performansı yepyeni bir seviyeye taşıyor. MSI pazardaki en yüksek performanslı laptopu sunmanın yanında Metaverse platformu için uygun "Meta-Ready" laptoplarını da bu etkinlikte izleyenlere sundu.

MSI Gameverse: Metaverse kapılarını açan anahtarınız

MSI her zaman estetik, uç noktada performans ve kullanıcı dostu deneyimin en iyi kombinasyonuna odaklanır. Şimdi ise MSI Gameverse vizyonunu sunuyor. İster bir tasarımcı, ister bir VR kullanıcısı olun; MSI laptoplar insanları Metaverse içinde bir araya getirecek bir köprü olacak. MSI Notebook Global Satış ve Pazarlama Müdürü Derek Chen, "MSI, hızla artan Metaverse talebini karşılayarak bir "Meta-ready" serisi laptop üretti" diyor.

MSI Launches MSIology

Faz Değiştiren Sıvı Metal Yastık: MSI'ın Yüksek Performansı Sırrı*

MSI yepyeni özel "Faz Değiştiren Sıvı Metal Yastık" soğutma teknolojisini sunar. Bilgisayarın sıcaklığı When58° C seviyesine ulaştığında Faz Değiştiren Sıvı Metal Yastık eriyerek CPU ve termal blok arasındaki alanı doldurur. Bu faz geçişi, ısı transferini geleneksel termal macunlara göre daha verimli, sıvı metal çözümlerden ise daha güvenli kılar. Bu yenilikçi soğutma teknolojisi ile genel performansta %10'a varan artış ortaya çıkıyor.

İş Bilgisayarı ve Oyun Bilgisayarının Nazik Birleşimi: Stealth GS77

MSI yeni amiral gemisi laptopunu duyurdu: Stealth GS77. 2022 CES Yenilikçilik Ödülü sahibi Stealth GS77, menteşeleri ortalara kaydırılan yepyeni bir tasarım ve daha sağlam üretim malzemesi ile önceki modellerden 2 kat daha dayanıklı. İş ve oyun arasındaki çizgide yürüyen Stealth GS77, iş kullanımı için ekstra özelliklere sahip. Trackpad alanı %50 genişletilen ve %8 daha büyük tuş kapakları kullanan bu yeni dizayn, çok daha akıcı bir kullanım deneyimi sunuyor. Stealth GS77 ayrıca ek bir güvenlik önlemi olarak fiziksel kamera kilidi ile geliyor.

MSI Launches MSIology

MSI Stealth GS77 en yeni 12.Nesil CPU ve Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Laptop GPU ile donatıldı. MSI Notebook Ürün Direktörü Marc Chen, "Stealth GS serisinin gücü gözardı edilemez. Gün boyu sizinle yan yana yarışır, gece ise oyunlarınıza güç verir" diyor.

“ Tech Chap kanalından Tom Honeyands, "Bunu iş istasyonum olarak kullanabilirim, video düzenlemelerimi yapabilirim, iş toplantılarına yanımda götürebilirim, günün sonunda ise biraz oyun oynayabilirim. İhtiyacım olan herşeyi yapıyor" dedi.

Raider GE serisi: Performans Canavarı

“MSI Notebook Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Eddie Chen, "Performans açısından bakıldığında Raider GE, oyun sektörünün zirvesinde yer alır" diyor. MSI Raider GE serisi yalnızca 12.NEsil i9 CPU ve Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Laptop GPU değil, aynı zamanda MSI'ın toplamda 220Watt güç sunan özel OverBoost teknolojisi ile gelir. Bu güç diğer markalarla karşılaştırıldığında %13 daha yüksektir.

“Eddie, "Bazı laptoplar performansta masaüstü PC'lerin hemen arkasında yer aldıklarını düşünse de, Raider GE sözkonusu olduğunda bu bir eşitliktir" diyor.

MSI Launches MSIology

MSI Launches MSIology

MSI Launches MSIology

Ubisoft İşbirliği: Crosshair 15 Rainbow Six Extraction Edition

MSI, yeni Crosshair 15 Rainbow Six Extraction Edition modelinde Ubisoft ile işbirliğini gururla duyurdu. Oyun renklerine atıfta bulunan sarı, yeşil ve mavi renklerle oyuncular oyuna fiziksel olarak girdiklerini hissedecekler.

Crosshair 15 Rainbow Six Extraction Edition yepyeni ve çarpıcı bir tasarıma sahip.

FPS oyuncuları için tasarlanan MSI Crosshair 15, QHD 240Hz'e kadar ekran ve Nvidia RTX 3070Ti GPU'ya kadar grafik gücü ile donatıldı. TGP tarafında 140Watt'a kadar artan bu güç, aynı teknik özelliklere sahip diğer marka laptoplara göre neredeyese %50 daha yüksek! Çok daha önemlisi, yeni Crosshair 15 aynı zamanda "Meta Ready" bir laptop.

MSI Launches MSIology

Rainbow Six Extraction programlama ekibi lideri Marc Desfosses, yeni MSI Crosshair 15 Rainbow Six Extraction Edition laptopun Ubisoft ve MSI'ın harika bir işbirliği ürünü olduğunu söylüyor: "Güçlü performansı ile kendinizi oyunların tam içinde hissederek bu oyunlara hükmedeceksiniz... Bu gücü kaçırmak istemezsiniz."

Intel de MSI lansman etkinliğinde yeni platformunu gururla tanıttı. Intel Global Tüketici Pazarı Satış Müdürü Greg Cnossen, H serisi CPU'da 14'e kadar toplam çekirdek ile yeni 12.Nesil CPU mimarisinin performans ve verimliliğin bir karışımını sunduğunu vurguladı: "Yepyeni 12.Nesil CPU'muzu MSI'ın termal performansı ve deneyimli yetenekleri ile bir araya getirdiğinizde, MSI'ın gelecek nesil oyun ve tasarım laptopları konusunda neden bu kadar heyecanlı olduğumuzu görebilirsiniz".

Teknoloji Estetikle Buluşuyor: Yeni MSI Creator 17 ve Creator Z16P

MSI etkinliğin ikinci yarısında yeni İçerik Tasarım serisi laptopunu da tanıttı. Yeni CES Yenilikçilik Ödülü sahibi Creator Z17, CNC üretimi aluminyum kasası ve altın orana sahip 16:10 ekranı ile teknolojik estetik konseptini mükemmel şekilde yansıtıyor.

Creator Z17 aynı zamanda tam boyutlu UHS Express kart okuyucu ve MSI Pen desteğine sahip. Böylece dokunmatik kalem destekleyen ilk 17" laptop olma özelliğini taşıyor. MSI Notebook Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Bruce Lin, "ister bir kafede keyif yaparak hayal gücünüzü serbest bırakırken, ister iş arkadaşlarınıza yeni fikirlerinizi sunarken Creator Z17 en iyi silah arkadaşınız" diyor.

MSI ayrıca amiral gemisi modeli Creator Z16 için de yeni bir yükseltme yaparak Creator Z16P modelini sundu. Bu modelde kullanılan MSI'ın yeni "Buhar Odası Soğutucu" çözümünde soğutma alanı %76 oranında genişletilirken %65 daha fazla hava akımı sağlanarak performans önceki nesile oranla %70'e kadar artıyor.

Renk doğruluğu, içerik tasarımında çok önemli bir noktadır. Creator Z17 ve Creator Z16P modellerinin her ikisi de MSI'ın True Pixel teknolojisini kullanır. %100 DCI-P3 renk gamı ve 2'den az Delta-E renk sapmasına sahiptir. Ayrıca verimliliği arttırmak için yeni Creator serisi en yeni 12.Nesil i9 CPU ve Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Laptop GPU ile gelir. Ek olarak her iki model de "Meta-Ready" laptoplardır.

Creator Z17 ve Creator Z16P laptoplar MSI True Pixel Teknolojisine sahip.

Etkinlikte Nvidia da MSI İçerik Tasarım Serisi laptopları onayladı. Nvidia Studio Global Pazarlama Müdür Yrd. Stephanie Johnson, yeni MSI Creator Z17 ve Z16 modellerinin performans ve taşınabilirliği yeni zirvelere taşıdığını belirtti; ayrıca Nvidia Studio programı ve Omniverse platformu ile işbirliği yapan ve en bilinen tasarım uygulamlarını kullanan sanatçıların öğeleri uygulamalar arasında gerçek zamanlı olarak taşıyabilediklerini hatırlattı: "Sanatçılar yeni MSI Creator laptoplarla artık tek bir saniyeyi bile boşa harcamayacaklar".

Yepyeni MSI Center Yapay Zeka Teknolojisi

MSI yalnızca donanım performansına değil, aynı zamnada akıllı teknolojiler ile daha akıcı bir deneyime de odaklanıyor. Yeni MSI Center şimdi AI modlarına da sahip. Yeni "Smart Auto" özelliği, çalıştığınız koşulları algılarayıp farklı modlar arasında otomatik olarak geçiş yaparak en iyi deneyimi yaşamanızı sağlıyor. “Ambient Silent AI” özelliği çevredeki gürültü seviyesini algılayarak fan hızını dinamik olarak dengeliyor ve mümkün olan en yüksek performansı sunarken aynı zamanda sisteminizi sessiz tutuyor.

MSI Laptoplar ile "Meta-Ready"

MSI Oyun ve İçerik Tasarım Serisi laptopların tamamı 12.Nesil Intel H işlemcilere ve Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Laptop GPU'ya kadar grafik işlemciyle yükseltildi ve yepyeni "Meta-Ready" laptoplar ortaya çıktı. Yeni 12.Nesil MSI laptoplar sizi sanal dünyalara taşıyan köprü olacak.

*Faz Değiştiren Sıvı Metal Yastık yalnızca Intel® Core™ i9 işlemciye sahip Raider GE serisi ve Stealth GS77 modellerinde maksimum performans konfigürasyonunda mevcuttur.

Son Haberler