Android 13 temalı simgeler nasıl etkinleştirilir: Adım adım kılavuz

Android 13 temalı simgeler nasıl etkinleştirilir: Adım adım kılavuz
Önceden, telefonunuzun arka planına göre yalnızca Google'ın uygulamaları renk değiştirebiliyordu. Çok sayıda üçüncü taraf uygulaması, en son Android 13 yükseltmesine sahip cihazlarda artık temalı simgeler için destek ekledi. Cihazınızda normal simgelerden Android 13'ün tema simgelerine şu şekilde geçiş yapabilirsiniz:

Google, bu yılın başlarında Android 13 mobil işletim sistemini tanıttı. İşletim sisteminin kademeli olarak piyasaya sürülmesi halen devam etmektedir. Yakın zamanda tüm Samsung Galaxy cihazları Android 13 yazılım güncellemesini aldı. Oysa, Nothing (1) akıllı telefon, en son Android işletim sisteminin kapalı beta sürümünü aldı.

Android 13 cihazındaki temalı simgeler Android 13, her cihaza birkaç yeni özellik ve görünüm verir. Bunlardan biri, her uygulama için duvar kağıdınıza göre renk değiştirebilen temalı simgelerdir. Önceden, telefonunuzun arka planına göre yalnızca Google'ın uygulamaları renk değiştirebiliyordu. Çok sayıda üçüncü taraf uygulaması, en son Android 13 yükseltmesine sahip cihazlarda artık temalı simgeler için destek ekledi. Cihazınızda normal simgelerden Android 13'ün tema simgelerine şu şekilde geçiş yapabilirsiniz:

  1. Android cihazınızda Ayarlar'a gidin.

  2. Duvar Kağıdı ve Stil sekmesine gidin.
  3. Simgeler seçeneğine dokunun.

  4. Ardından, Özel simgeler düğmesine dokunun.

  5. Özel simgeler sekmesinin altında, aşağı kaydırın ve Duvar kağıdı renklerini eşleştir seçeneği için geçişi açın.

  6. Son olarak, Uygula düğmesine basın.

Android 12'de temalı simgeler 9to5Google'a göre, Android 12'de tüm kullanıcıların etkinleştirebileceği temalı simgeler mevcuttu; tek sorun, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının bu özelliği kullanamamasıydı. Temalı simgeler, Google tarafından geliştirilen uygulamalarla sınırlandırıldı.

Bu, Android 12 çalıştıran Samsung cihazları için de geçerliydi. Yalnızca Samsung uygulamalarının, Samsung başlatıcısı tarafından kontrol edilen temalı simgeleri görüntülemesine izin verildi. Artık Android 13 kullanıma sunulduğuna göre, üçüncü taraf uygulamaları da bu özelliği içerebilir.

Son Haberler