Apple kulaklıkları Android cihazlarda bu ayarları yaparak kullanabilirsiniz

Apple kulaklıkları Android cihazlarda bu ayarları yaparak kullanabilirsiniz
Apple'ın Airpods ve AirPods'ları Android telefon ile kolayca bağlanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Eğer sizde Apple kulaklık ile Android telefonu eşleştirmek istiyorsanız işte size adım adım klavuz

Apple ürünleri yalnızca iPhone'larla uyumlu olmaları nedeniyle popülerdir. Ancak Airpods'lar herhangi bir Bluetooth bağlantısına kolayca bağlanmaya hazır halde üretildi. İşte yapmanız gerekenler

ADIM1. Bir Android cihazda Bluetooth Ayarlarına gidin.

ADIM2. Şimdi, Bluetooth'u etkinleştirin ve Yeni bir cihaz eşleştir üzerine tıklayın.

ADIM3. Ayrıca, AirPods şarj kutusunun içindeyken durum ışığı beyaz renkte yanıp sönmeye başlayana kadar AirPods kılıfının arkasındaki kurulum düğmesini yaklaşık beş saniye basılı tutun.

ADIM4. Şimdi AirPods Pro, Android cihazın Kullanılabilir Cihazlar bölümünde görünecektir. Adına tıklayın ve görüntülenen menüden Eşleştir seçeneğini seçin.

ADIM5. Eşleştirmeden sonra kullanıcılar rehberlerine ve arama geçmişlerine de erişim sağlayabilirler.

AirPods (3. nesil) veya AirPods Pro kulaklıkların kuvvet sensörünü kullanarak ANC ve Şeffaflık modları arasında geçiş yapabilir ve müzik çalmayı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, sadece sensöre basarak müzik çalmayı oynatabilir veya duraklatabilirsiniz.

Benzer şekilde, sensöre iki kez dokunarak bir sonraki şarkıya geçebilirsiniz. Aynı şekilde, önceki şarkıyı çalmak için kuvvet sensörüne üç kez basabilirsiniz.

ANC ve Şeffaflık modları arasında geçiş yapmak istiyorsanız kuvvet sensörüne uzun basabilirsiniz. Ancak, bu AirPods ayarlarını bir Android cihaz kullanarak özelleştiremezsiniz.

Bu nedenle, Android telefonunuzu kullanarak gürültü engellemeyi başarıyla etkinleştirip etkinleştirmediğinizi kontrol edemezsiniz. Ayrıca, AirPods'u kullanarak ses seviyesini kontrol edemezsiniz.

Sonuç olarak, ses seviyesini Android telefonunuzu kullanarak kontrol etmeniz gerekir. Ancak bunu iPhone'da Siri'yi çağırarak yapabilirsiniz.

Ayrıca, otomatik cihaz değiştirme ve Spatial Audio gibi özellikler Android'de mevcut değildir. Bu özellikleri elde etmek için AirPods'u bir Mac, iPad veya iPhone ile eşleştirmeniz gerekir.

Android telefonda erişemeyeceğiniz diğer önemli özellikler arasında entegrasyonumu bul özelliği de yer alıyor. Son olarak, farklı şarj standartları kullandıkları için kulaklıkları bir Android telefonla ters kablosuz şarj edemezsiniz.

Android Telefon Kullanarak AirPods'unuzun Pil Seviyesini Kontrol Etme

Kulaklıkların pil seviyesini iPhone'da Siri'ye sorarak ya da Pil Widget'ı aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Ancak CAPod adlı üçüncü taraf bir uygulama bu sorunu çözebilir.

AirPods'unuzun pil seviyesini Android telefonunuzdan kontrol edin

Uygulama, şarj kutusuyla birlikte her bir kulaklığın pil seviyesini gösterebilir. Ayrıca, bağlantı gücünü de gösterir. Android telefonunuzun uygulama ayarlarına girerek Otomatik bağlanma seçeneğini manuel olarak etkinleştirebilirsiniz.

Yani, AirPods'u Android telefonunuzla kullanabilirsiniz ancak kullanıcı deneyimi biraz zayıf olacaktır. AirPods'un daha uygun fiyatlı bir versiyonu olarak kabul edilen Redmi Buds 3'ü satın almak isteyebilirsiniz.

Son Haberler