ChatGPT Android cihazda nasıl kullanılır

ChatGPT Android cihazda nasıl kullanılır
ChatGPT şu anda Google Play Store ya da Apple Store'dan indirilemiyor. Peki Android sistemlerde ChatGPT nasıl kullanılır?

Teknoloji dünyası yeni bir kelimeyle çalkalanıyor - ChatGPT. Platform 1 Aralık'ta halka açık beta testi için kullanıma sunuldu. Lansmanından sonraki bir hafta içinde ChatGPT 1 milyondan fazla kullanıcıyı aştı. Konuşmaya dayalı bir sohbet robotu olan ChatGPT, Elon Musk tarafından kurulan bağımsız araştırma kuruluşu OpenAI tarafından geliştirilmiştir.

ChatGPT şu anda Google Play Store ya da Apple Store'dan indirilemiyor. İşte kullanıcıların ChatGPT sohbet robotunu herhangi bir Android cihazda nasıl kullanabileceklerine dair mini bir kılavuz.

ADIM1. Bir Android cihazda Chrome uygulamasını açın.

ADIM2. OpenAI'nin resmi web sitesine gidin.

ADIM3. Şimdi ChatGPT araştırma sürümünün tanıtımının yanında bulunan Dene düğmesine tıklayın.

ADIM4. Giriş sayfasında bir e-posta kimliği ve şifre girerek bir hesap oluşturun.

ADIM5. E-posta adresinizi doğrulayın.

ADIM6. Ayrıca, doğrulama için telefon numaranızı girin.

ADIM7. Sonunda hesap oluşturuldu. Ardından Oyun Alanınızı seçin ve istediğiniz gibi sorular sorun.

ChatGPT'yi kullanmaya başlamak için kaydolabilir ya da OpenAI hesabınızı kullanabilirsiniz. Şirket ayrıca referans için web sayfasında bir örnek vermiştir.

OpenAI, bu modeli daha ince ayarlı ve konuşkan hale getirmek için İnsan Geri Bildiriminden Takviyeli Öğrenme (RLHF) kullanarak eğittiğini söylüyor. "İlk modeli denetimli ince ayar kullanarak eğittik: insan YZ eğitmenleri her iki tarafı da oynadıkları konuşmalar sağladılar - kullanıcı ve bir YZ asistanı. Eğitmenlerin yanıtlarını oluşturmalarına yardımcı olmak için model tarafından yazılmış önerilere erişmelerini sağladık" diyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, ChatGPT sadece araştırma süresi boyunca ücretsiz olarak kullanılabilecek. OpenAI CEO'su Sam Altman, şirketin gelecekte platformdan para kazanabileceğinin ipuçlarını verdi. Hizmetin sonsuza kadar ücretsiz olup olmayacağı sorulduğunda attığı bir tweet'te "Bir noktada bir şekilde para kazanmak zorunda kalacağız; hesaplama maliyetleri göz yaşartıcı" dedi.

ChatGPT, Generative Pre-Trained Transformer (GPT) ailesinin en son teknolojisidir. Basit bir ifadeyle, otomatik metin üreten yapay zekalardaki en son araçtır. Ancak, hatalardan veya sınırlamalardan arınmış değildir. OpenAI, web sitesinde, ChatGPT'nin bazen kulağa makul gelen ancak yanlış veya saçma cevaplar yazdığını kabul ediyor.

Son Haberler