DM'lerde Instagram Anket özelliği nasıl kullanılır?

DM'lerde Instagram Anket özelliği nasıl kullanılır?
Instagram kullanıcıları, Android ve iOS cihazlarında doğrudan mesajlar aracılığıyla anket gönderebilir. Bu özellik, hikayelerinize bir anket çıkartması eklemekle aynı şekilde çalışır. Anket sonuçları, gerçek zamanlı olarak yayınlandıkları için grup sohbetindeki herkes tarafından görülebilir. Instagram DM'lerinde nasıl anket oluşturabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Metaya ait popüler sosyal medya platformu Instagram, diğer özelliklerin yanı sıra fotoğraf paylaşımı, kısa biçimli video paylaşımı (Reels) ve anlık mesajlaşma sunuyor. Facebook ve WhatsApp gibi Instagram da kullanıcılarının anket oluşturmasına olanak tanır.

Instagram Anketleri Instagram kullanıcıları, Android ve iOS cihazlarında doğrudan mesajlar yoluyla anket gönderebilir. Bu özellik, hikayelerinize bir anket çıkartması eklemekle aynı şekilde çalışır. Anket sonuçları, gerçek zamanlı olarak yayınlandıkları için grup sohbetindeki herkes tarafından görülebilir. Instagram DM'lerinde nasıl anket oluşturabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  1. Akıllı telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın.

  2. DM bölümüne gidin ve anket oluşturmak istediğiniz grubu açın.

  3. Etiketler seçeneğine dokunun.
  4. Ardından, Anketler seçeneğini seçin.

  5. Soruyu ve gerekli seçenekleri girin.

  6. Anket oluştur düğmesine basın.

Anketi görüntüle'ye dokunarak oyunuzu değiştirebilir veya ankete daha fazla seçenek ekleyebilirsiniz. Grup sohbetindeki herkesin oylarını değiştirebileceğini veya yeni anket seçenekleri ekleyebileceğini unutmamak önemlidir.

DM'lerdeki fotoğraf ve videolara anket ekleme

Anket özelliği yalnızca Hikayeler ve grup sohbetleriyle sınırlı değildir. Doğrudan mesajda bir fotoğraf veya video paylaşırsanız, ona özel bir anket çıkartması da ekleyebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Aç cihazınızda.Şuraya gidin: ve aç anket oluşturmak istediğiniz (kişisel sohbet veya grup). Kamerayı açın ve bir veya .I vur düğmesini seçin ve seçeneği.Sorunuzu ve seçeneklerinizi girin, ardından buton. Ayrıca anket etiketini taşıyabilir veya yeniden boyutlandırabilirsiniz. Düğme.Alıcıların doğrudan mesajda paylaşılan fotoğraflara veya videolara eklenen anket etiketine dokunarak oy kullanamayacaklarını unutmamak önemlidir. Görüntünün veya videonun altındaki sohbet kutusunda yanıtlamak için bir seçenek belirlemeleri gerekecek.

Son Haberler