Facebook'ta doğrulanmış rozeti nasıl alınır

Facebook'ta doğrulanmış rozeti nasıl alınır
Yukarıdaki gereksinimlerin karşılandığından emin olduktan sonra, daha ileri gitmenize yardımcı olacak adım adım bir kılavuz aşağıda verilmiştir:

Metaya ait sosyal medya platformları Facebook, Instagram ve WhatsApp, kullanıcılarına benzersiz bir kimlik sunuyor. Bu benzersiz kimliğe "Doğrulama" adı verilir. Facebook'ta doğrulama genellikle isteğe bağlıdır, ancak hesapların doğrulanması gerekir. Facebook hesabınızı şu şekilde doğrulatabilirsiniz:

Doğrulanmış rozeti almak için Facebook sayfası veya profili şu şekilde olmalıdır:

  • Gerçek: gerçek bir kişiyi, kayıtlı işletmeyi veya başka bir kuruluşu temsil eder.
  • Benzersiz: Bu kişinin veya şirketin tek temsilcisi olun. Dile özgü sayfalar ve profiller dışında, her kişi veya şirketin yalnızca bir sayfayı veya profili doğrulamasına izin verilir. Facebook, genel ilgi alanlarına yönelik sayfaları ve profilleri doğrulamaz.
  • Tamamlanmış: En son etkinliğinize en az bir gönderi, bir hakkında bölümü ve bir sayfa veya profil fotoğrafı ekleyin.
  • Önemli: İyi bilinen, sıklıkla aranan bir bireyi, markayı veya varlığı temsil eder

Yukarıdaki gereksinimlerin karşılandığından emin olduktan sonra, gerekli başvuruya yardımcı olacak adım adım bir kılavuzu aşağıda sizler için veriyoruz.

  1. Giriş yap ve şuraya git: https://www.facebook.com/help/contact/295038365360854
  2. Formu doldurmaya başlayın. Öncelikle, doğrulanmak istediğiniz hesap türünü seçin (Facebook sayfası veya profili)
  3. Resmi kimliğinizi yükleyerek gerçekliğinizi onaylayın . Ehliyetiniz, Pasaportunuz , Ulusal kimlik kartınız, Vergi beyannameniz, Son elektrik faturanız veya ana sözleşmeniz olabilir.
  4. Hesabınızın dahil olduğu kategoriyi ve hesabınızın en popüler olduğu ülke veya bölgeyi doldurarak itibarınızı onaylayın.
  5. Hedef kitle bölümünde, Facebook'a sizi takip eden kişilerin türleri, ilgi alanları ve bunu yapma nedenleri hakkında daha fazla bilgi verebilirsiniz.
  6. Son olarak, kötü şöhretinizi öne çıkaran yayınlara veya sosyal medya profillerine en fazla beş bağlantı ekleyebilirsiniz. Ücretli veya tanıtım içeriği içeren bağlantılar kabul edilmeyecektir; bağımsız olmalıdırlar.

Tüm formu gönderdikten sonra, Facebook formu inceleyecek ve talebinizi onaylayacak veya reddedecektir. Bu işlemin tamamlanması 48 saatten 45 güne kadar sürebilir.

Son Haberler