Google Mesajlar: 'Acil' bir kısa mesaj nasıl gönderilir?

Google Mesajlar: 'Acil' bir kısa mesaj nasıl gönderilir?
Uygulamanın kısa mesaj planlama özelliği bir süredir kullanılabiliyor. Ancak, pek çok kullanıcı, önce alıcının okuması için acil bir metin mesajı da gönderebileceklerinin farkında değildir. Ek olarak, resmi bir mesaj yazıyorsanız bir konu satırı ekleyebilirsiniz.

Android cep telefonları varsayılan SMS uygulamasıyla birlikte gelir, ancak kısa mesaj planlamak veya acil işaretli bir SMS göndermek gibi durumlarda çok yararlı olabilir. Uygulamanın kısa mesaj planlama özelliği bir süredir kullanılabiliyor. Ancak, pek çok kullanıcı, önce alıcının okuması için acil bir metin mesajı da gönderebileceklerinin farkında değildir. Ek olarak, resmi bir mesaj yazıyorsanız bir konu satırı ekleyebilirsiniz.

Google Mesajlar uygulamasında acil mesaj göndermek veya almak için hem kullanıcıların hem de alıcıların çevrimiçi olması gerekir. Gönderenden veya alıcıdan biri çevrimdışıysa, uygulama "acil" işaretli bir kısa mesaj göndermez.

İşte özelliği kullanmak için takip edebileceğiniz adım adım bir kılavuz:

Google Mesajlar: 'Acil' kısa mesaj nasıl gönderilir
Bu özelliği kullanmak için takip edebileceğiniz adım adım bir kılavuz:

  1. Android cihazınızda Google Mesajlar uygulamasını açın .
  2. Acil mesaj göndermek istediğiniz alıcının konuşmasına gidin.
  3. Sağ üst köşede bulunan üç noktalı menü düğmesine dokunun .
  4. Konu alanını göster seçeneğini seçin .
  5. Mesaj kutunuza bir konu satırı eklenecektir.
  6. Konu alanı satırının üzerinde bir acil mesaj onay kutusu görünecektir.
  7. Acil onay kutusunu işaretleyin ve mesajınızı yazın.
  8. Son olarak, Gönder düğmesine basın.

Google, Mesajlar uygulamasını yeni özellikler ve geliştirmelerle güncellemeye devam ediyor. Şirket kısa süre önce yeni bir logo çıkardı ve tepki desteği, daha iyi gelen kutusu organizasyonu ve daha fazlasıyla Android ve iPhone kullanıcıları arasındaki iletişim yöntemlerini geliştiriyor.

Son Haberler