Instagram'da "Hesap Durumu" nasıl kontrol edilir?

Instagram'da "Hesap Durumu" nasıl kontrol edilir?
Instagram Hesap Durumu özelliği, kullanıcılar için hesaplarında neler olup bittiğini ve içerik dağıtımını kontrol edebilecekleri tek durak noktası. Peki hesabınız sağlıklımı bunu nasıl anlayacaksınız? İşte adım adım rehber

Hesap Durumu, kullanıcıların hesaplarının potansiyel olarak devre dışı bırakılma riski altında olabileceğini anlamaları faydalı olacak bir araçtır.

Instagram, yaptığı son güncellemelerle kullanıcılara daha çok bilgi vermeyi hedefleyerek, "hesabınızla ilgili sorunları anlamanıza yardımcı olmak ve sistemlerimizin ve kurallarımızın nasıl çalıştığını daha iyi açıklamak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

İlginç bir şekilde, kullanıcılar artık Hesap Durumu özelliğini kullanarak içeriklerinin tavsiye edilip edilemeyeceğini kontrol etme seçeneğine sahipler. Ayrıca, Reels, Feed Recommendations ve Explore gibi yerlerde takipçi olmayanlara önermek için uygun olup olmadığını kontrol edebilirler.

Instagram yayınladığı blog yazısında ayrıca, "Bir hata yaptığımızı düşünüyorsanız, inceleme ekibimizin bir kez daha bakmasını da talep edebilirsiniz" dedi.

Instagram'da Hesap Durumunuzu kontrol etmeyi merak ediyorsanız, işte size rehber:

ADIM1. Profilinize gitmek için sağ alttaki profile veya profil resminize dokunun.

ADIM2. Sağ üstteki daha fazla seçeneğe ve ardından Ayarlar'a dokunun.

ADIM3. Hesap'a, ardından Hesap durumu'na dokunun.

Bu arada, Instagram yakın zamanda başka yeni özellikler de ekledi. Uygulama şimdi sanatçıları makaralar için ödüllendirmek üzere içerik planlama araçlarını ve başarıları kullanıma sundu.

Son raporlara göre, Instagram'daki profesyonel hesaplar artık zamanlama aracını kullanarak 75 güne kadar Reels, fotoğraflar ve slide gönderileri planlayabiliyor. Instagram kullanıcıları bu özelliği Gelişmiş Ayarlar'da bulabilirler.

Instagram ayrıca 'Başarılar' özelliğini de test ettiği bildirildi. Bu özelliğin, üreticilerin bir Reel oluşturduklarında belirli eylemleri gerçekleştirmeleriyle ilgili başarılar elde etmelerine olanak sağlaması bekleniyor. Örneğin, kullanıcılar diğer içerik oluşturucularla işbirliği yapabilir, makaralar aracılığıyla katkıda bulunarak topluluklarıyla etkileşim kurabilir ve popüler olan ses ve efektleri kullanarak trendleri takip edebilir.

Son Haberler