Instagram'da istenmeyen kişiler nasıl engellenir, adım adım kolay rehber

Instagram'da istenmeyen kişiler nasıl engellenir, adım adım kolay rehber
İnstagramda istemediğiniz, gıcık olduğunuz, görmeye bile tahammül edemediğiniz kişileri nasıl engelleyebileceğinize dair kolay bir rehber için okumaya devam edin.

Instagram ve Facebook kelimenin tam anlamıyla hayatımızı tamamen değiştirdi. Bir yandan bu platformlar aslında insanları uzaktan görmemizi ve diğer insanların hayatlarının tüm detaylarını anlamamızı sağlıyor öte yandan sürekli bir sosyal kontrol durumunda yaşamamıza neden oluyorlar.

Peki bu iki etkiyi nasıl dengeler ve bu platformlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? Bugün iki platformdan biriyle ilgileneceğiz. Adım adım basit talimatlarla Instagram'da istenmeyen kişileri tam olarak nasıl engelleyebilirsiniz onu açıklayacağız.

INSTAGRAM VE HAYATIMIZ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Instagram Türkleri fazlasıyla cezbetmektedir. Özellikle Z kuşağının en yoğun kullandığı sosyal medyalardan biridir. Fotoğrafları ve kısa videoları paylaşma yeteneği, insanların karşılaştırma şeklini değiştirdi. Ancak sadece bu değil, aynı zamanda insanlarla her gün bağlantı kurmanın bir yolu olarak hayatımıza girdi.

Ama aynı zamanda, toplumsal zulmün yeni tezahürlerini ateşledi. Unutmayı tercih ettiğimiz insanlar, hayatımıza müdahale etme fırsatına sahip olmaya başladılar. Hatta bazıları dijital zorbalar haline geldi. Sosyal ağlardan gelen tepkilerden dolayı günlük huzurumuz bile kaçtı.

Adım adım kolay talimatlarla Instagram'da istenmeyen kişileri nasıl engelleyeceğinizi birlikte keşfedelim.

Instagram'da görmek istemediğiniz kişileri, bilgisi olmadan nasıl engelleyeceğinizi birlikte öğrenelim. İlk olarak, uygulamayı açmanız gerekir. Ardından engellemek istediğimiz kişinin sayfasına gidin ve sağ üst köşedeki butona tıklayın.

Ardından Engelle'ye tıklayın ve son olarak seçiminizi onaylamak için tekrar Engelle'ye tıklayın. Bunu yaparak, davetsiz kişiler her yeni gönderiyi göremeyecek ve bizimle etkileşime geçemeyecek.

İstemediğiniz kişilerin size mesaj yoluyla ulaşmasını istemiyorsanız yakında yayınlayacağımız makalemizden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Son Haberler