iPhone'da tersine görsel arama nasıl kullanılır?

iPhone'da tersine görsel arama nasıl kullanılır?
Birçoğumuz fotoğrafını çektikten sonra beğendiğimiz bir şeyi tanımlamanın hayal kırıklığını yaşamışızdır, ancak bir iPhone veya iPad'iniz varsa bu kolay olabilir.

iPhone veya iPad'iniz tersine görsel arama yapabilir ve ister cihazınızda ister çevrenizdeki dünyada olsun neredeyse her şeyi tanımlamanıza yardımcı olabilir.

Görsel Arama nedir

iPhone ve iPad kullanıcıları Visual Lookup'ı kullanarak Fotoğraflar uygulamasında ve Safari, Mesajlar ve Mail gibi diğer yerleşik uygulamalarda bulunan nesneler hakkında bilgi arayabiliyor. Bitkileri, evcil hayvanları, popüler simge yapıları, kitapları, heykelleri ve sanat eserlerini tanımlayabiliyor ve benzer web görüntüleri, simge yapılar için haritalar, Siri tarafından önerilen siteler ve bilgi parçacıkları gibi ilgili bilgiler sunuyor.

iPhone SE (2. nesil ve üstü), iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11 serisi, iPhone 12 serisi, iPhone 13 serisi ve iPhone 14 serisi Görsel Arama'yı çalıştırabilir. iPhone'unuzda Görsel Arama'yı kullanmak için iOS 15 veya sonraki bir sürümde çalışması gerekir.

Görsel Arama iPad'de de kullanılabilir ve aygıtın iPadOS 15.1 veya sonraki bir sürümde çalışıyor olması gerekir. Bu özellik iPad Pro 12.9 inç (3. nesil) veya üstü, iPad Pro 11 inç (tüm modeller), iPad Air (3. nesil) veya üstü, iPad (8. nesil) veya üstü ve iPad mini (5. nesil) veya üstü tarafından desteklenir.

iPhone ve iPad'de Görsel Arama nasıl kullanılır?

iPhone ve iPad'inizde Görsel Arama'yı kullanmak için Fotoğraflar uygulamasını açın, ardından fotoğrafı seçin.

Şimdi Bilgi simgesine benzeyen ancak üzerinde parıltılar olan simgeyi arayın. Bu, fotoğraf için Görsel Arama bilgilerinin kullanılabilir olduğunu gösterir.

Ardından, yukarı kaydırın veya Görsel Arama simgesine dokunarak fotoğraf üzerinde görüntüye bağlı olarak değişecek bir simge görünmesini sağlayın. Örneğin, bir bitki görüntüsü için bir yaprak simgesi ve bir hayvan için bir pati izi simgesi görünecektir.

Son olarak, sonuçları görüntülemek için resimdeki simgeye dokunun.

Fotoğraflar uygulamasına ek olarak, Görsel Arama Safari'de de kullanılabilir. Bunu yapmak için resme uzun basın, bağlamsal menüyü bekleyin ve Yukarı Bak'ı seçin. Aynı işlem Mail'de görüntülenen resimler için de kullanılabilir.

Görsel Arama özelliği, Mesajlar uygulamasında size gönderilen fotoğraflardaki tanınabilir nesneleri de tanımlayabilir. Bu özelliği kullanmak için Mesajlar'ı açın, bir görüntü seçin ve ardından tam ekran moduna girin. Son olarak, ekranın altındaki araç çubuğunda bulunan Görsel Arama simgesine dokunun.

Son Haberler