'Mesajınıza tepki verdi' WhatsApp bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır

'Mesajınıza tepki verdi' WhatsApp bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır
WhatsApp kullanıcıları, bireysel ve grup sohbetlerinde mesajlara emojilerle tepki verebiliyor. Ayrıca mesajın altındaki tepki emojisine tıklayarak bir mesaja verilen tüm tepkileri görebilirler. Ancak bir mesaja yalnızca bir tepki eklenebilir ve tepki sayıları gizlenemez.

Metaya ait anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, bu yılın başlarında mesaj tepki özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik, Facebook ve Instagram dahil olmak üzere diğer tüm Meta uygulamalarında olduğu gibi, kullanıcıların gönderdikleri veya aldıkları mesajlara bir emoji ile tepki vermelerine olanak tanır. Özellik, WhatsApp'ın tüm Android, iOS ve masaüstü sürümlerinde kullanılabilir.

Mesaj tepkileri WhatsApp kullanıcıları, bireysel ve grup sohbetlerindeki mesajlara emojilerle tepki verebiliyor. Ayrıca mesajın altındaki tepki emojisine tıklayarak bir mesaja verilen tüm tepkileri görebilirler. Ancak bir mesaja yalnızca bir tepki eklenebilir ve tepki sayıları gizlenemez.

Mesaj tepki bildirimleri WhatsApp kişilerinizden herhangi biri mesajlarınıza tepki verdiğinde bir bildirim alırsınız. Bu özellik bazı insanlar için yararlı olabilirken, diğerleri onu yararsız bulabilir. Mesaj tepki bildirimleri, mesaj bildirimlerine benzer olduğundan yanlışlıkla bir WhatsApp mesajı aldığınıza inanabilirsiniz. Ancak WhatsApp, kullanıcıların mesaj tepki bildirimlerini devre dışı bırakmasına izin verir. İşte nasıl yapıldığı:

Mesaj tepki bildirimlerini devre dışı bırakma

  1. Telefonunuzda WhatsApp'ı açın.

  2. Sağ üstte bulunan üç noktalı menüye dokunun.
  3. Ayarlar seçeneğini seçin.

  4. Bildirimler sekmesine gidin.

  5. Tepki Bildirimleri için anahtarı kapatın.

WhatsApp, uygulamayı güncellemeye devam ediyor ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için birçok yeni özelliği kullanıma sundu. Şirket yakın zamanda sohbet içi Anketler, Topluluklar ve Mesaj Kendiniz gibi birçok özelliği kullanıma sundu. Buna ek olarak, WhatsApp'ın birkaç yeni özellik geliştirdiği bildiriliyor. Popüler mesajlaşma platformu, büyük grup sohbetleri için bildirimleri azaltabilecek bir otomatik sessize alma özelliği üzerinde çalışıyor. Ancak özellik şu anda şirket tarafından beta Android kullanıcıları için test ediliyor.

Son Haberler