Paytm uygulamasını kullanarak UPI PIN'i nasıl değiştirilir: Adım adım kılavuz

Paytm uygulamasını kullanarak UPI PIN'i nasıl değiştirilir: Adım adım kılavuz
Yeni bir UPI kullanıcısıysanız, işlemlerinizin güvenliğini artırmak için yeni bir UPI PIN'i oluşturabilir veya mevcut bir PIN'i değiştirebilirsiniz. Ayrıca, önceki UPI PIN'inizi hatırlıyorsanız, banka kartı olmadan da UPI PIN'inizi değiştirebilirsiniz. Paytm uygulamasını kullanarak UPI PIN'inizi değiştirmenize yardımcı olacak adım adım bir kılavuz:

Yurtiçi dijital ödeme hizmeti Paytm, kullanıcıların mobil uygulaması aracılığıyla başkalarına para transfer etmesine olanak tanır. Paytm kullanıcıları, akıllı telefon uygulamalarını kullanarak UPI (Birleşik Ödeme Arayüzü) ödemeleri de yapabilir. 4 veya 6 haneli bir UPI PIN'i oluşturmak, UPI işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmek ve ödemelerin meşru kullanıcılar tarafından yapılmasını sağlamak için önemlidir. Bir UPI PIN'inin kullanıcının bir işlemi onaylamasına olanak tanıdığını ve herhangi biriyle paylaşmanın dolandırıcılık riskini artırdığını unutmamak önemlidir. Paytm kullanıcıları, uygulamada UPI PIN'lerini kolayca oluşturabilir veya değiştirebilir.

UPI PIN Değiştirme Yeni bir UPI kullanıcısıysanız, işlemlerinizin güvenliğini artırmak için yeni bir UPI PIN oluşturabilir veya mevcut bir PIN'i değiştirebilirsiniz. Ayrıca, önceki UPI PIN'inizi hatırlıyorsanız, banka kartı olmadan da UPI PIN'inizi değiştirebilirsiniz. Paytm uygulamasını kullanarak UPI PIN'inizi değiştirmenize yardımcı olacak adım adım bir kılavuz:

  1. Akıllı telefonunuzdaki Paytm uygulamasını açın.

  2. Sol paneldeki simgesine dokunarak Paytm profilinize gidin.
  3. Aşağı kaydırın ve UPI ve Ödeme Ayarları sekmesine gidin.

  4. Birincil banka hesabı ayrıntılarınızın altında, PIN'i değiştir seçeneğine dokunun.

  5. Banka kartı bilgilerinizi girin ve Devam düğmesine basın. Bu arada, önceki UPI PIN'inizi biliyorsanız, Eski UPI PIN'imi hatırlıyorum seçeneğine dokunun.

  6. Banka kartı bilgilerinizi girdikten sonra, kayıtlı cep numaranıza bir OTP gönderilecektir. Sağlanan alana OTP'yi girin. Bu arada eski UPI PIN'inizi hatırlarsanız bu adımı atlayabilirsiniz.
  7. Yeni bir UPI PIN'i girin ve onaylayın.

Son Haberler