Telefon ekranını televizyona bağlamanın masrafsız yolu

Telefon ekranını televizyona bağlamanın masrafsız yolu
Telefon ekranından bir şeyler izlemeyi sevmeyenler için işte cep telefonu ekranını kablo kullanmadan ve para harcamadan tek bir tıklamayla televizyona bağlamanın yolu!

Film izlemek için, kaçırdığınız diziyi internetten izlemek için ya da çocuğunuzun en sevdiği çizgi filmi tekrar tekrar izlemesi için telefon ekranını televizyona bağlamak istiyor olabilirsiniz. Bazı TV'lerde bu özellik var ancak hepsinde değil? Peki cep telefonu ekranını kablo kullanmadan ve para harcamadan tek bir tıkla TV ekranına nasıl yansıtabiliriz?

TELEFON EKRANINI TELEVİZYONA YANSITMANIN EN KOLAY YOLU!

Bunu yapmak için akıllı telefonunuzun veya tabletinizin modeline ve televizyonun türüne bağlı olarak farklı yollardan yararlanabiliriz. Önce biraz para harcamamız gereken yöntemleri görelim sonra da tamamen bedava olan yöntemi sizinle paylaşacağız!

Örneğin, kablosuz bağlantı yoluyla cihazlar arasında bağlantıya izin veren harici bir cihaz satın alabilirsiniz. Bunlar arasında en popüler olanlar: Google Chromecast, Amazon Fire Stick TV ve AirPlay 2 teknolojisini kullanan Apple TV sayılabilir.

Veya HDMI kabloları ve adaptörleri satın alabilirsiniz. Bu cihazlar arasında içerik aktarımı için şu anda mevcut olan iki ana protokol şunlardır: MHL ve Slimport. Benzer olmasına rağmen, bu iki protokol uyumluluk ve desteklenen teknolojiler açısından farklılık gösterir. Aslında MHL kablosu yalnızca HDMI bağlantı noktalarına bağlanabilir ve 8K formatlarını bile destekleyebilir. Slimport kablosu ise hem HDMI bağlantı noktasına hem de VGA bağlantı noktasına (daha eski) bağlanabilir ve çoğu 4K formatını destekler.

Ancak bu yaklaşımların her ikisi de bazı cihazların ve kabloların satın alınmasını gerektiriyor. Bu masrafı yapmak istemeyenler için akıllı telefonu televizyona bağlamanın tamamen ücretsiz bir yolu var.

Google Play Store'dan “Screen Mirroring” uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirler .

Bu uygulama yüklendikten sonra, akıllı telefon ve TV'yi bağlamak gerçek bir kolaylık olacak. Uygulama bir kez açıldığında, ikincisi TV'mizi bulmak için hızlı bir tarama yapacaktır. Bu aşama tamamlandığında, en yakındaki TV modeli hemen görünecektir. Bu noktada sadece tıklayın ve iki cihaz arasındaki bağlantının gerçekleşmesini bekleyin. Artık TV ve akıllı telefonu tek bir tıklamayla nasıl bağlayacağınız ve sonunda daha geniş bir görüntünün keyfini nasıl çıkarabilirsiniz!

Son Haberler