Windows 11 başlangıç sesini etkinleştirme ve devre dışı bırakma

Windows 11 başlangıç sesini etkinleştirme ve devre dışı bırakma
En eski Windowslardan beri alışılageldiğimiz başlangıç müziğine Windows 11'de yep yeni parçalar eklendi. İşte onları nasıl yönetebiceğinize dair ipuçları

Windows 11'de sesi istediğiniz zaman etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu makale, Windows 11'de başlangıç ​​seslerinin nasıl etkinleştirileceğini veya devre dışı bırakılacağını gösterecektir.

Windows 11'de Başlangıç ​​Sesini Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma Adımları

Varsayılan olarak devre dışı bırakılan Windows 10 başlangıç ​​seslerinin aksine, Windows 11 başlangıç ​​sesleri varsayılan olarak etkindir. Neyse ki, Windows 11'de başlangıç ​​seslerini istediğiniz zaman etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bunları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için ayrıntılı adımlar şunlardır:

  • Ayarları açmak için Windows + I tuşlarına basın.
  • Ayarların sol sütununda Kişiselleştirme'yi bulun.
  • Kişiselleştirmede Tema seçeneğine tıklayın, Ses seçeneğine tıklayın.
  • Yeni pencerede, Windows başlangıç ​​sesini çal önce kutuyu işaretleyin. Aynı zamanda başlangıç ​​sesi olarak ayarlamak istediğiniz sesi de seçebilir, Uygula ve Tamam butonlarına tıklayabilirsiniz.

Yukarıdaki adımların izlenmesi Windows 11'de başlangıç ​​seslerini etkinleştirecektir. Başlangıç ​​sesi genellikle Windows 11'de varsayılan olarak etkindir, ancak seçenek devre dışıysa, yukarıdaki adımları izleyerek etkinleştirebilirsiniz.

Windows 11'de başlangıç ​​sesini devre dışı bırakmak da kolaydır, daha önce işaretlediğiniz Windows başlangıç ​​sesini çal onay kutusunun işaretini kaldırın ve Windows 11'de başlangıç ​​sesini devre dışı bırakmak için Uygula ve Tamam düğmesini tıklayın.

Son Haberler