YouTube Shorts: Android'de küçük resim nasıl seçilir

YouTube Shorts: Android'de küçük resim nasıl seçilir
YouTube videolarınız için iyi bir kapak sayfası seçmek önemlidir. YouTube içerik oluşturucuları, videolarını daha çekici hale getirmek için Android akıllı telefonlarındaki YouTube Studio uygulamasını kullanarak kısa videoları için özel bir küçük resim seçebilirler. İşte adım adım klavuz

Google'ın sahip olduğu çevrimiçi video akış platformu YouTube, kullanıcıların dünyanın dört bir yanından video yüklemesine ve paylaşmasına olanak tanıyor. 2019 yılında uzun formlu videolar dışında 15 saniyelik videoların paylaşımı TikTok ile popülerlik kazandı. Hindistan'daki TikTok yasağının ardından, Instagram gibi diğer sosyal medya platformları "Reels" adlı kısa biçimli bir video paylaşım özelliği sağladı. 2020'de "YouTube Shorts "un beta lansmanıyla YouTube da 30 saniyelik video paylaşım pazarına girmiş oldu.

YouTube Shorts küçük resmi kısa ve ilgi çekici içerikler üretmek için video küçük resimlerinizin kalitesini artırmak, daha fazla görüntüleme elde etmenin bir yoludur. İzleyiciler, YouTube Kısa Videoları'nı tam boyutta izlemek için küçük resimlerine tıklayabilirler. Küçük resimlerin amacı, kullanıcıları çekici bir görüntüyle oynat düğmesini tıklamaya ikna etmektir. Bir YouTube videosunun küçük resmi, videonuzun içeriğine bir göz atmanızı sağladığından önemlidir.

YouTube Kısa Videolar için küçük resmini yükleme adımları

  1. Android akıllı telefonunuzda YouTube Studio uygulamasını açın.
  2. YouTube hesabınızla oturum açın.
  3. İçerik sekmesine dokunun.
  4. Küçük resim eklemek istediğiniz videoyu dokunarak seçin.
  5. Düzenle düğmesine basın.
  6. Ardından Küçük Resim seçeneğine dokunun.
  7. Özel küçük resim seçeneğini seçin.
  8. Ardından, Küçük resim yükle düğmesine tıklayarak istediğiniz görüntüyü seçin.
  9. Değişiklikleri kaydet düğmesine basın.

Son Haberler