2022'nin en iyi 7 not alma uygulaması

2022'nin en iyi 7 not alma uygulaması
Ders notları için, işiniz için veya aklınıza takılan herhangi birşey için not almak istiyorsanız işte dijital dünyada en çok tercih edilen en iyi 7 not alma uygulaması.

Önemli bir müşteri konferans görüşmesi sırasında ofiste, evde veya başka bir yerde olsun, rutin olarak farklı türde notları ve bilgileri not almamız gerekir. Birinin iletişim numarasından bir blogdaki esprili bir alıntıya kadar her şey olabilir. Bazen not edilmesi gereken bilgiler metinsel bile olmayabilir (örneğin, bazı detayların bulunduğu bir el ilanı resmi).

İşte burada not alma uygulamaları devreye giriyor. Bu kullanışlı uygulamalar, metinlerden sesli notlara kadar her şeyi akıllı telefonunuzla not almanızı sağlar. Ancak yüzlerce not alma uygulaması mevcut olduğundan doğru olanı seçmek zor olabilir. Ama bunun için endişelenmenize gerek yok, yardım etmek için buradayız. İşte en iyi not alma uygulamaları için seçtiklerimiz. Bu uygulamalar hem iOS ve hem de Android'de mevcuttur.

Microsoft OneNote (iOS, Android, macOS, Windows, Web)

En iyi ücretsiz not alma uygulaması için seçtiğimiz OneNote arayüzü

Microsoft OneNote , ücretsiz ve tam özellikli bir not alma uygulamasıdır. Bu, Microsoft'un Evernote'a (bu listedeki bir sonraki uygulama) yanıtıdır, ancak aylık abonelik gerekmemektedir.

Konu not almak olduğunda OneNote inanılmaz derecede serbesttir. Her Defter bir telli olarak modellenmiştir, bu nedenle sayfa adı verilen alt bölümlere sahip bölümlere ayrılmıştır. Ve her sayfa temelde istediğiniz herhangi bir notu istediğiniz yere ekleyebileceğiniz bir tuvaldir. Bu, bir görüntüyü sürükleyip bırakabileceğiniz, yanına bazı metin notları eklemek için herhangi bir yeri tıklatabileceğiniz ve bilgisayarınız bir kalemi destekliyorsa, fotoğraftaki herkese bıyık çizebileceğiniz anlamına gelir. (Aksi takdirde izleme dörtgeninizle bir tane çizebilirsiniz, ancak daha az şık olacaktır.) Bir şey arayan insanlar yerine, öğrenciler ve bir şey hakkında uzun, tutarsız notlar almak zorunda olan herkes için özel olarak oluşturulmuş bir çözüm gibi geliyor.

Fiyatlandırma açısından OneNote ücretsiz olsa da OneDrive depolama alanınızı kullanır. Çoğu insan için fazlasıyla yeterli olan 5GB ücretsiz alan halihazırda mevcuttur. Ancak, fotoğraflarınızı depolamak için OneDrive'ı kullanırsanız veya çok sayıda görüntü ve sesli not kaydederseniz, bu sınırı aşabilirsiniz. Bunu yaparsanız, ayda 1,99 ABD doları karşılığında 100 GB'a yükseltebilirsiniz.

Evernote (Android, iOS, macOS, Windows, Web)

Evernote'tan bahsetmeden not alma uygulamalarından bahsetmek mümkün değil, bu yüzden onu bu listede görmek şaşırtıcı olmamalı. Etrafındaki en güçlü seçeneklerden biridir ve notları hemen hemen istediğiniz herhangi bir biçimde işleyebilir. Metin notları, ses klipleri, resimler, PDF belgeleri, taranmış el yazısı sayfaları, Gevşek konuşmalar, e-postalar, web siteleri ve aklınıza gelebilecek her şeyi ekleyebilirsiniz. Alışveriş listenizi sesli not olarak kaydetmek için olduğu gibi, bir peçetenin arkasına en çok satanın taslağını karalayan türden biriyseniz, Evernote harikadır: size güvenli bir yer sağlar. her şeyi atmak.

Ancak Evernote sadece bir çöplük değil. Notlarınızı kolayca sıralayabilmeniz ve organize edebilmeniz için tasarlanmıştır. Yeni > Not öğesine tıklayarak yeni bir not oluşturun , istediğinizi yazın veya desteklenen not türlerinden herhangi birini ekleyin, ardından ekranın alt kısmına etiketler ekleyebilirsiniz. Halihazırda ayarlanmış bazı etiketleriniz varsa, bunlar otomatik olarak önerilecektir; Aksi takdirde, istediğinizi yazıp Enter'a basabilirsiniz. Kenar çubuğunda, kullandığınız her etiketin aranabilir listesini görmek için Etiketler'i tıklayın. Her notu yerine mükemmel bir şekilde yerleştirme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan, notları oluştururken sıralamanın gerçekten hızlı bir yolu.

Tabii ki, daha sonra tekrar dalıp tüm notlarınızı titizlikle sıralanmış defterlere yerleştirebilirsiniz. Bu durumda, kenar çubuğunda Not Defterleri'ni ve ardından Yeni Not Defteri'ni tıklayın . Ona bir ad verin ve Evernote'ta başka herhangi bir yerden notları sürükleyip içine bırakabileceksiniz. Alternatif olarak, bir nota sağ tıklayabilir, Taşı öğesine tıklayabilir ve ardından seçtiğiniz not defterini seçebilirsiniz.

Evernote, arama işleviyle işleri bir adım öteye taşıyor. Bir sayfa kağıt, kartvizit, menü, işaret veya metin içeren herhangi bir şeyin görüntüsünü yüklerseniz, Evernote görüntüyü daha okunabilir hale getirmek için otomatik olarak işler ve ardından metni aranabilir hale getirmek için işler. Böylece, favori gözleme tarifinizin bir fotoğrafını eklerseniz, sanki kendi yazdığınız bir metin notu gibi onu arayabilirsiniz. Evernote, el yazısı notlarla bile çalışır, ancak yazınızın bir bilgisayarın okuyabileceği kadar düzgün olması gerektiğine dair büyük bir uyarı vardır.

Google Keep (Android, iOS, Web, Chrome)

Google'ın ileri düzey kullanıcıları için en iyi not alma uygulaması seçimimiz olan Google Keep arayüzü

Google Keep'in web, iOS ve Android sürümleri ile notları ve bağlantıları kaydetmek için kullanışlı bir Chrome uzantısı vardır. Ancak onu bu kadar kullanışlı kılan, Google'ın diğer hizmetleriyle nasıl bütünleştiğidir.

Google Keep kullanıyorsanız, tarayıcınızda Gmail'i açtığınızda, sağ kenar çubuğunda küçük bir ampul simgesi vardır. Tıklayın ve tüm Google Keep notlarınıza hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız şeyle ilgili notları, en son notlarınızı görebilir, bir süre öncesine ait bir şey arayabilir veya yeni bir tane oluşturabilirsiniz.Aynı kenar çubuğunu tüm Google Dokümanlarınızda, Google Takviminizde ve hatta Google Drive'ınızda erişim içinde kullanabilirsiniz.

Notability

Çok işlevsel olması nedeniyle beğenilen Notability, notlar için kategoriler oluşturmanızı destekler. Aynı zamanda konuları birlikte gruplandırmanıza da fırsat tanır. Sadece klavye ile değil çizim yaparak da not alabilirsiniz. Ses kaydı alabilir, fotoğraf ekleyebilir, sesli notlar oluşturup bunları başka platformlara aktarabilirsiniz.

GoodNotes

Beğenilen uygulamalar arasında bulunan GoodNotes, not alırken belgelerini tarayarak ekleme olanağı da sunar. Aynı zamanda notlarınızı kategorize ederek klasörlemenize de destek olur.

Any.Do

Takvim ve hatırlatıcı olarak da kullanılan Any.Do, aynı zamanda not tutmaya da destek olur. Çok büyük işlevsellik aramayanlar, temel şeyleri yapmayı hedefleyenler bu uygulamayı rahatlıkla tercih edebilirler.

Zoho Notebook

Çok sayıda özelliğiyle ön plana çıkan Zoho Notebook, farklı renklendirmeler, çizelge hazırlama, kontrol listesi, hesap tablosu gibi çok sayıda şeyi yapabilmenizi sağlar.

Son Haberler