OnePlus Kurucusu Yakında Yeni Bir Android Telefon Çıkaracağını Söyledi

OnePlus Kurucusu Yakında Yeni Bir Android Telefon Çıkaracağını Söyledi
OnePlus kurucu ortağı Carl Pei Nothing adında yeni bir firma kurduğunu duyurduğunda, ilk yeni cihazının yerine bir çift gerçek kablosuz stereo kulaklık...

OnePlus kurucu ortağı Carl Pei Nothing adında yeni bir firma kurduğunu duyurduğunda, ilk yeni cihazının yerine bir çift gerçek kablosuz stereo kulaklık olması son derece hayal kırıklığına uğradı. Yeni bir telefon. Kulakiçi kulaklıklar, aktif gürültü engelleme özelliğine, etrafınızda olup bitenleri duymanız gerektiğinde şeffaf bir moda sahiptir ve kablosuz şarj cihazı dahil yalnızca 99 ABD Doları tutarındadır.

Şimdi Mukul Sharma (91mobiles haberine göre) adlı bir kişi Pei'nin gerçekten de gelecek yılın başlarında gün ışığını görecek bir akıllı telefon çıkarmaya çalıştığını söyleyen bir haber geliyor. İlk olarak, şirket bir güç bankası piyasaya sürecek. Biz mi, yoksa hiçbir şey bunu geriye doğru yapmıyor ve önce telefonu, ardından güç bankasını ve ardından gerçek kablosuz stereo kulaklıkları tanıtmalıydı.

Carl Pei'nin Nothing'i, kolunda bir Android akıllı telefona sahip olamaz

Yakın zamanda hiçbir şey, gelecekteki teknoloji ürünlerine güç sağlamak için Qualcomm ve ikincisinin Snapdragon yonga seti hattı ile ortaklık kurduğunu açıklamadı. Bu kesinlikle duyurunun her yerinde yeni akıllı telefonların kokusuna sahip. En azından işin içinde bir Nothing telefon  varsa, cihaza hangi çip markasının güç vereceğini biliyoruz. Unutmayın, hiçbir şey Andy Rubin'in Essential Phone'u 17 Ağustos 2017'de piyasaya süren Essential şirketini ve markasını satın aldı.

Yeni marka bize Essentially Nothing telefonunu veya Nothing Essential telefonunu verebilir. Pei'nin Essential'ın "sesle etkinleştirilen ev kurulumu ve ses kurulum talimatları" ile ilgili IP içeren patent kitaplığını eline almak istediği yönünde spekülasyonlar vardı.

Özellikleri, tasarımı, fiyatlandırması ve bulunabilirliği dahil olmak üzere bu söylentili yeni telefon hakkında size her şeyi anlatmak isteriz. Ama şu ana kadar (boğazını temizleyerek) Hiçbir şeyimiz yok. Yine de Pei, milyonların bildiği ve sevdiği bir markanın yaratılmasına yardımcı oldu. Bu yüzden tekrar yapabileceğini düşünmek çok fazla zorlama olmaz. Burada bir uzuvdan çıkacağız ve Hiçbir Şey yeni bir akıllı telefon çıkarmazsa, şirketin önce alıcıların bir davetiye almasını isteyeceğini söyleyeceğiz.

Bir OG Nothing telefonu satın almak için alıcıların davetiye almasını talep etmek, satın alınmayacak telefonları inşa etmek için para harcanmaması için arz ve talebi eşleştirmenin harika bir yoludur. Bu sistem, OnePlus 3'ü piyasaya sürene kadar OnePlus tarafından kullanıldı, o zamana kadar şirket daha istikrarlı bir zemindeydi ve davetlere artık gerek yoktu.

Çentik kullanan ilk telefon hangisiydi?

Carl Pei'nin aynı şeyi tekrar yapmak isteyeceğini hayal edemeyiz, bu nedenle Hiçbir Şey telefonu, OnePlus telefonlarını en başından markalaştırdığı için bir "amiral gemisi katili" olmayabilir. Gördüğümüz tek sorun, Essential'ın uğraşmak zorunda olduğu beklentilere benzer şekilde, Pei'den yeni bir el cihazında son derece yüksek beklentilerin olacağıdır. Ne de olsa Andy Rubin 'Android'in babası' olarak biliniyor ve bu unvanın gittiğiniz her yerde sizi takip etmesinin beklentileri var.

Bazı yönlerden, Essential sallanıp ıskalamadı. Telefonun küçük çerçeveleri ve uçtan uca bir ekrana sahip olmasını sağlayan bir çentiği vardı. Bazıları size Essential Phone'un bir çentik sporu yapan ilk el cihazı olduğunu söyleyecek olsa da, bu onur aslında Sharp Aquos S2'ye gidiyor. İkincisi, 14 Ağustos 2017'de, Essential Phone ise üç gün sonra piyasaya sürüldü.

İlginç bir şekilde, 2018'de bir anket yaptığımızda, %63,7 gibi yüksek bir oran, Essential Phone'un bir çentik alan ilk telefon olduğunu söylerken, %24'ten fazlası Sharp Aquos S2'yi doğru bir şekilde seçti. %6,93'ü Apple iPhone X'e oy verdi. İkincisi, çentik özelliğine sahip ilk iOS destekli telefondu. Apple'ın çentiği ünitenin ekranında bir delik ile değiştirmesi gelecek yılki iPhone 14 Pro Max'e kadar olmayabilir.

Son Haberler