Otomobil Alacaklara Son Dakika Müjdesi! Honda City Modelini 170 Bin TL’ye Satacak İddiası!

Otomobil Alacaklara Son Dakika Müjdesi! Honda City Modelini 170 Bin TL’ye Satacak İddiası!
Salgın sonrası döviz kurlarının artmasıyla başlayan otomobil fiyatlarındaki yükseliş giderek azalıyor. Japon otomobil üreticisi Honda'nın oldukça farklı bir yaklaşım kampanya söyleniyor. Honda'nın Türkiye'de City modelini 170.000 TL'ye (vergiler dahil) satması bekleniyor. Merak edilen tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Honda yeni bir City modeli ile gündemde

Çip krizi otomobil fiyatlarında artışa neden olarak vatandaşların yeni araç satın almasını zorlaştırdı. Fiyatların tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesine ek olarak, arz da yetersizdi. Birçok kişi yatırım aracı olarak sıfır araba satın almaya başladı. Kapalı garajlarda tutulan araçlar, birkaç ay sonra ilk fiyatının çok üzerinde bir fiyata satıldı. Sonuç olarak, sermaye de katlandı. Ancak bu çark, fiyatlardaki hızlı ve keskin yükselişle paramparça oldu. Hem sıfır hem de ikinci el arabalar, el yakmaya devam ediyordu. Özellikle Ocak ve Şubat aylarında otomobil satışları önemli ölçüde düştü. Geleneksel olarak toparlanma ayı olarak kabul edilen Mart ayında da satışlar hedeflenen seviyelere ulaşmadı. Bu gelişmelerin ardından Honda'nın düşük maliyetli bir City modeli üzerinde çalıştığı bildirildi.

Honda City teknik özellikleri

Raporlara göre Honda, yaklaşmakta olan City modelini manuel vites olarak üretecek. Etki tip 1 litre motora sahip olduğu söylenen bu otomobillerde pek çok teknolojik yeniliğin ise olmadığı tahmin ediliyor. Verilen bilgilere göre sadece ön iki cam otomatik olacak. Multimedya tarafında da büyük bir artının olmadığı belirtildi. Hava yastıkları ile ise sadece yolcu ve sürücü korunacak. Raporlara göre, Yeni City'nin teknolojisine ve elektroniğine önemli sınırlamalar getirilecek. Alım gücü kısıtlı fakat araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar için üretileceği belirtilen modelin Türkiye'deki satış fiyatının 170.000 TL civarında olacağı tahmin ediliyor.

2022 Honda City fiyat listesi

1.5L VTEC benzinli bir araç olan 2022 model otomatik Honda City Elegance modeli 382 bin 200 Türk Lirasından satılırken, Executive modeli ise 391 bin 100 Türk Lirasından satılıyor.

Son Haberler