Starfield'in Türkçe yaması çıktı

Starfield'in Türkçe yaması çıktı
Starfield, Türkçe dil desteğiyle yayına girmediği için Türk oyuncular biraz hayal kırıklığı yaşadı diyebiliriz. Ancak oyunda 3. parti Türkçe yama erişime açıldı. Bu yamayla birlikte oyunu Türkçe oynamak mümkün hale gelecek.

Bildiğiniz gibi 2023’ün beklenen oyunlarından olan Starfield, 1 Eylül itibarıyla erken erişime açılırken, 6 Eylül'den itibaren de oyun tüm Xbox Game Pass kullanıcıları ile buluşacak. Oyun çok ilgi görmesine gördü ancak Türkçe dil desteği olmaması nedeniyle Türk oyuncularda büyük hayal kırıklığı yarattı diyebiliriz.

Türkçe yamayla oyunu oynayabilirsiniz

Ancak çareler tabii ki tükenmiyor. Starfield bir dil desteği sunmasa bile 3. parti Türkçe yama erişime girdi. Bu yamayla birlikte oyunu Türkçe oynamak mümkün olacak. Kısa süre önce NexusMods üzerinden yayınlanan Türkçe yama sayesinde Starfield'ı Türkçe oynayabilirsiniz.

Ancak makine çevirisi olacağı için elbette nokta atışı bir çeviri beklemezseniz çok daha iyi olacaktır. Şöyle düşünün ki oyunda hemen hemen neler olduğunu ve ne yapmak gerektiğine dair bilgileri anlamak için bu yama şimdilik işinizi görecektir.

Türkçe yama, Github üzerinden de yayınlanmış durumda. Böylece oyuncular, çevirinin geliştirilmesine de katkı sağlayabilecekler. Starfield, halihazırda İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Japonca, Lehçe, Portekizce (Brezilya) ve Çince dillerini desteklerken; seslendirme olarak ise İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Japonca desteği sunuluyor. Ayrıca çok yakında oyuna Arapça ve Korece desteği de gelecek. E hani Türkçe!

Bathesda, Türkiye'de başlatılan Türkçe yama kampanyalarına henüz yanıt vermedi. Halihazırda devam eden Chance.org kampanyası ise, 11.000'den fazla desteğe ulaştı. İşte Türkçe yamayı buradan indirebilirsiniz.

Son Haberler