Steam'den oyunlara minimum fiyat sınırlaması geldi!

Steam'den oyunlara minimum fiyat sınırlaması geldi!
Oyun marketi Steam, oyunlar için minimum fiyat kuralı uygulamaya başladı. Artık Steam üzerinden bir oyun en az 11 lira fiyata sahip olmak zorunda. Dolar olarak da 0.99 dolar fiyat şartı koşuldu. Bu fiyatın altındaki oyunlar satılamayacak.

Dünyanın en büyük oyun marketlerinden birisi olmaya devam eden Steam, oyunlar için minimum fiyat kuralı uygulamaya başladı. Bu kurala göre artık bir oyun en az 11 liradan satışa çıkacak. Bu ücretin altında bir fiyattan satış yasaklandı.

Cardboard Town oyunu ile Steam üzerinde önemli bir başarı elde eden Dora Özsoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda minimum fiyat kuralını açıkladı.

Artık bir oyun Steam'de en az 0,99 dolara satılacak, yani bu da 11 liraya denk geliyor. Oyunun indirimli hali de en az 0,49 dolar yani 5,50 lira olacak.

Steam minimum oyun fiyatı uygulamasına geçti

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Dora Özsoy, "Steam'den Yeni Fiyat Kuralı! Biz korsan olayını konuşurken, Steam ürünler için "minimum fiyat kuralı" getirdi. - Bir ürün en az 0,99$ Olabilir (11 TL) - İndirimli hali en az 0,49$ Olabilir (5,50 TL) Bu oranlar Steam'in kuruna göre. Yani Steam'de kur güncellenirse, minimum oyun fiyatı 0,99$'ın karşılığı ne ise o olacak. İndirimli fiyat limitinin altındaki oyunlar (5,50 TL) ilgili para birimlerinde satın alınamaz olacaklar. Bizim uygun fiyatlı oyunlarımız, Türkiye'de satın alıma kapatıldı bile" ifadelerini kullandı.

Son Haberler