Philips 288E2UAE İncelemesi

Philips 288E2UAE İncelemesi
Philips, popüler 4K çözünürlükte 27 inç IPS monitör formülüne 1 inç daha ekleyerek Philips 288E2UAE modelini karşımıza çıkartıyor. Peki, monitörün özellikleri ve performansı nasıl? İşte detaylı Philips 288E2UAE incelemesi.

Özellikle 4K içerik görüntülemek isteyen ve bilhassa iş odaklı bir monitör arayanlar için hazırlanan bu monitör, ayrıca eğlence konusunda da çeşitli avantajlar içeriyor. Fakat tasarım olarak sizin de gördüğünüz gibi tamamen iş odaklı bir monitör görünümünde.

Philips 288E2UAE Tasarımı Nasıl?

Minimalist bir yapıya sahip olduğunu söyleyebileceğimiz 28 inç büyüklüğündeki 4K IPS panelin, 3 yanından ince çerçeveler ile çevrelendiğini görüyoruz. Sadece alt taraf biraz daha kalınca bir kenara sahip. Bu da rahatsız edici bir görüntü yaratmıyor.

Stant olarak, kısa bir süre önce incelediğimiz Philips 272E1 modeli gibi çerçeveli bir stant tercihinde bulunulmuş. Stant gayet dengeli duruyor, arka tarafında ise kabloları bir araya toplayabileceğiniz bir bölüme de sahip.

Monitörün ergonomik yönüne baktığımızda çok da fazla hareket olanağı sağlamadığını görüyorız. Ekranı yalnıza öne ve arkaya eğebiliyorsunuz. Ayrıca yükseltme ayarı da yapabiliyor ve totalde 100 mm'ye kadar ekranı yükseltebiliyorsunuz. Fakat sağa sola dönme ya da pivot gibi işlevleri yok. Bu nedenle eğer daha geniş ergonomik özellikler arıyorsanız bu model size göre olmayacaktır, fakat Philips monitör ailesinde bu yönde ihtiyacınızı karşılayacak çok sayıda model mevcut, onlara göz atabilirsiniz.

Monitörün sağ arka kenarında bir joystick göreceksiniz. Tüm menü kontrolü bu joystick ile yapılabiliyor. Menü tuşlarının yerine böyle bir seçenek iyi bir tercih olmuş. Ayrıca menü arayüzünün Türkçe dil desteğine sahip olması da kolay kullanım açısından önemli bir avantaj.

Diğer kenara baktığımzıda da burada bağlantı portlarını görüyoruz. Bunlar arasında HDMI ve DisplayPort görüntü girişleri yer alırken, kulaklık bağlantısı da mevcut. Onların yanında ise geniş bir USB 3.2 port ailesinin yer aldığını görüyoruz ki bu gerçekten de büyük avantaj sağlıyor. Bu monitörün özellikle iş kullanımları için tercih edileceğini düşündüğümüzde, kullanıcıların klavyelerini ve farelerini monitöre bağlayabilmelerine olanak tanıması pozitif tarafı. Ayrıca bu portlardan biri de hızlı şarj desteğine sahip. Bunu kullanarak akıllı telefonlarınızı şarj edebiliyorsunuz.

Bağlantı konusunda monitörün geniş destek sağladığını söyleyebiliriz, ancak USB-C portunun bulunmaması üzücü olmuş.

Son Haberler