Samsung Galaxy S22 İçin Tarih Veriyor! Galaxy S22 Özellikleri Dudak Uçuklattı!

Samsung Galaxy S22 İçin Tarih Veriyor! Galaxy S22 Özellikleri Dudak Uçuklattı!
Galaxy S22, önümüzdeki sene piyasaya sürülecek. Ancak yılın ilk yarısını tamamladığımızdan ötürü telefonun çıkış tarihine pek de uzakta değiliz....

Galaxy S22, önümüzdeki sene piyasaya sürülecek. Ancak yılın ilk yarısını tamamladığımızdan ötürü telefonun çıkış tarihine pek de uzakta değiliz. Haliyle Galaxy S22 özellikleri fazlasıyla merak ediliyor. Son zamanların trendi haline gelen bu telefonun kamera özellikleri dahi tatmin edici duruyor. Peki Samsung'un Galaxy S22'sinde neler bulunuyor? Telefonun Ultra versiyonu özellikleri ikiye katlamış vaziyette. Amiral gemisi için çalışmalarını sürdüren şirketin bu sefer piyasadaki pazar payı iyice artacak gibi duruyor. İşte Samsung'un yeni çıkaracağı telefon Galaxy S22'ye dair detaylar.

Galaxy S22 Çıkış Tarihi

Telefonun çıkış tarihine ilişkin güncel bir bilgi paylaşılmadı. Ancak 2022 yılı Ocak ayında telefonun çıkması muhtemel. Telefon tanıtıldıktan sonraki süreçte ne zaman çıkacağı da daima merak konusu oluyor. Tanıtımla çıkış tarihi arasında çok bir fark olmayacaktır. Aynı ay içerisinde hem tanıtılıp hem de satışa sunulması imkansız değil. Kamera özellikleri incelendiğinde aradaki fark kullanıcıları şaşırttı. Çünkü telefonun normal versiyonu ile ultrası arasında ciddi bir fark bulunuyor.

Galaxy S22 Özellikleri

Galaxy S22'nin ve Galaxy S22+'ın ana kamerası 50 MP olacak. Bununla beraber ultra versiyonunda ana kamera 108 MP olarak karşımıza çıktı. Geniş açılı ve çeşitli sensörlü kameralarla desteklenecek. Bu yandan modellerin kamera performansı mutlaka test edilecektir. Aralarındaki farka bakılacak ve Samsung'un yeni telefonları için bir puan verilecektir. Üç farklı modelle karşımıza çıkacak olan Samsung, pil güçlerini de sızdırdı. Pil kapasiteleri 3.800 mAh, 4.600 mAh ve 5.000 mAh olacak. Bu pil kapasiteleri oldukça yeterli dursa da Ultra versiyonu çok daha etkili bir performans sergileyecek. Şarj konusunda ise hızlı şarj teknolojisinden yararlanılması herkesi mutlu etti. 65W ile telefonların şarjları hızlı bir şekilde dolacak. Bu da demek oluyor ki Galaxy S22 kullanıcıları şarj konusunda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmayacak.

ABD'de Farklı İşlemci

Samsung, ABD ve diğer pazarlar olarak iki farklı pazar türünde işlemci kullanıyor. Pazarlara göre değişkenlik gösteren işlemcilerle beraber ABD pazarında Snapdragon 898 kullanıyorken, ABD dışı pazarda ise Exynos 2200 kullanılacağı öğrenildi.

Galaxy S22 Fiyatları

Galaxy S22 henüz tanıtılmadığı ve satışa da sunulmadığı için tahmini fiyatlara göz attık. Ancak eski modellere benzer bir fiyat politikası izlenebilir. Yeni modeller çıktıktan sonra eskileri ucuzladığı için muhtemelen benzer gelişmeler yaşanacaktır. Bu bağlamda birkaç ay beklemenin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Ortalama fiyatların bir tık üstüne çıkılabilir. Telefonun sahip olduğu özellikler oldukça iyi ve RAM/Depolama alanı olarak da istenileni veriyor. Tanıtım tarihi açıklandıktan sonra güncel gelişmelerle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Son Haberler