30 milyon dolar harcanan Netflix yapımı Masters of The Universe iptal edildi

30 milyon dolar harcanan Netflix yapımı Masters of The Universe iptal edildi
Netflix'in 30 milyon dolar harcadığı yapımı Masters Of The Universe filmi iptal edildi. Şirketin projeye daha fazla ödeme yapmak istememesinden dolayı filmin iptal edildiği konuşuluyor.

Netflix’in yapım için 30 milyon dolar harcadıktan sonra planladığı Masters of the Universe filmini iptal ettiği bildirildi.

Frpnet'in haberine göre, uzun yıllardır Netflix, Masters of the Universe‘ün yeni bir canlı aksiyon uyarlamasını geliştirmeyi planlıyordu. Bu proje, platformun son dönemde yayınladığı birçok animasyon uyarlamasının ardından gelecekti.

İlerleme süreci yavaş ilerlemiş olsa da, geçtiğimiz yıl Kyle Allen‘ın yeni He-Man olarak projeye dahil olduğu haberleriyle umut vermişti. Ancak Variety’nin raporuna göre, Netflix projeyi rafa kaldırmış ve yeniden başlatma yoluna gitmemiş.

Yeni rapora göre, film için çeşitli geliştirme maliyetleri olarak yaklaşık 30 milyon dolar harcanmıştı. Kyle Allen ve yönetmenler Adam Nee ve Aaron Nee için de belirli bir miktar ödeme yapılmıştı. Bazı kaynaklara göre, projenin toplam maliyeti 60 milyon dolara kadar çıkmış olabilir. Netflix’in projeden vazgeçme nedeninin yüksek bütçe olduğu da bildiriliyor. Mattel’den bir sözcü, filmin Netflix platformunda ilerlemeyeceğini doğrularken filmin diğer yayıncılara satılma olasılığı hakkında bilgi vermedi.

Film için tahmin edilen bütçenin 200 milyon doları aştığı ve Şubat ayında çekimlerine başlanacağı haberleri daha önce yayımlanmıştı. Ancak bu planlar, Netflix’in hisse değerlerinde yaşanan büyük düşüş ve yaklaşık 50 milyar dolarlık bir değer kaybı nedeniyle durdurulmuş.

Şirketin, projeye 150 milyon dolardan fazla yatırım yapmak istemediği ve bu nedenle projenin sona erdiği belirtiliyor. Ancak yine de, erken geliştirme aşamalarında 30 milyon dolarlık bir harcama sonrası projenin iptal edilmesi tam olarak beklenen bir durum değildi.

Netflix, daha önce Masters of the Universe adlı animasyon dizisiyle başarılı bir iş çıkarmıştı. Kevin Smith’in devam dizisi Masters of the Universe: Revelation, 2021 yılında gösterime girmiş ve bunu yine He-Man and the Masters of the Universe adlı bir animasyon dizisi izlemişti. Ayrıca She-Ra and the Princesses of Power adlı yan bir dizi de beş sezon boyunca yayınlanmıştı. Tüm bu animasyon projeleri, iptal edilen canlı aksiyon yeniden başlatmadan çok daha düşük maliyetli olmuştur muhtemelen.

Umarız bu canlı aksiyon filmi başka bir stüdyo tarafından devam ettirilir ve biz de 1987 yılında çekilen filmden sonra bir kez daha He-Man’i canlı olarak izleme şansı buluruz.

Son Haberler