Barbie'den rekor geldi: Kara Şövalye'yi geçip gitti

Barbie'den rekor geldi: Kara Şövalye'yi geçip gitti
Margot Robbie ve Ryan Gosling'in başrolünü paylaştığı Barbie filmi, 2008 yılı yapımmı Kara Şövalye'nin gişe rekorunu kırarak yeni bir rekora imza attı.

Mattel oyuncak serisinden uyarlanan ve Barbie'nin kendi dünyasından ayrılıp gerçek dünyada maceraya atılmasını konu alan "Barbie", 21 Temmuz Cuma günü Nolan'ın son filmi Oppenheimer'la aynı gün vizyona girerek dünya çapında en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

337 MİLYON DOLAR HASILAT ELDE ETTİ

Variety'nin haberine göre; "Barbie", 24 Temmuz Pazartesi günü ABD gişelerinde 26 milyon dolar hasılat elde etti.

Böylece Greta Gerwig imzalı "Barbie", Christopher Nolan'ın yönettiği, Batman'in devam filmi "Kara Şövalye" 24,6 milyon dolarlık hasılat rekorunu kırdı.

Açılış yaptığı hafta sonu ABD'de 162 milyon dolar ve dünya çapında toplam 337 milyon dolar hasılat elde eden "Barbie", Warner Bros. için büyük bir finansal başarı sağladı.

Öte yandan "Barbie" ile aynı gün vizyona giren Başrolünde Cillian Murphy'nin rol aldığı "Oppenheimer", ABD'de 80,5 milyon dolar ve dünya çapında 174,2 milyon dolarla, açılış yaptığı hafta sonu daha az hasılat elde etmesine rağmen yine de büyük bir başarı olduğunu gösterdi.

Son Haberler