Dünyaca ünlü aktör Kevin Spacey, cinsel saldırı suçlarından aklandı

Dünyaca ünlü aktör Kevin Spacey, cinsel saldırı suçlarından aklandı
House of Cards yapımıyla tüm dünyada tanınırlığını artıran Kevin Spacey, hakkında çıkan cinsel saldırı suçlamalarının hepsinden aklandı. Spacey, kendisini suçsuz bulan jüri üyelerine teşekkürlerini sundu.

Dünyaca ünlü aktör Kevin Spacey cinsel saldırı suçlamalarından aklandı. 64 yaşındaki Oscar ödüllü oyuncu, Londra’da görülen dava sonrasında kendisini suçsuz bulan jüri üyelerine teşekkürlerini sundu.

Kayıprıhtım'ın haberine göre, 2004 yılından 2013 yılına kadar aralarında üç erkeğin de yer aldığı toplamda dokuz cinsel taciz suçlamasıyla hakim karşısına çıkan Kevin Spacey, altı yıl boyunca devam eden mahkeme süreci sonunda suçsuz bulundu. Spacey ilk dava gününden bu yana suçlamaları reddetmiş, kendisine yönelik iddiaları delilik, tamamen saçmalık ve sırtından bıçaklanmak olarak nitelendirmişti. Dava sürecinde bulunan erkeklerin tamamen finansal olarak motive edildiğini ve bir diğerinin “para, para ve sonra yine para,” yüzünden mahkemede olduğunu söylemişti.

Davada görev alan Savcı Christine Agnew KC, Kevin Spacey’nin “cinsel zorba” olduğunu ve ününü ve gücünü kullanarak şikayetçileri istismar ettiğini iddia etti. Dava sürecinde savcılık, Spacey aleyhindeki bu suçlamaları tanıklıklar ve deliller temelinde sunmuştu.

Kevin Spacey Cinsel Saldırı Suçlamaları

Aktör aralarında cinsel saldırı, cinsel taciz, taciz, rızasız cinsel eylem ve ilişkinin de bulunduğu 12 farklı suçlamayla karşı karşıyaydı. Dava süreci sırasında eklenen uygunsuz davranış suçlaması ile toplamda 13 suçlama görüldü. Bunlardan dört tanesi “teknik zorluklar” sebep gösterilerek düşürüldü ve aktör kalan 9 suçlamadan aklandı. Geriye kalan 2 uygunsuz davranış davaları ise sivil mahkemelerde görülmeye devam edecek.

“Bütün Delilleri İncelikle İnceleyen Jüriye Teşekkürü Borç Bilirim”

12 saat süren dava sonrasında aklanan Spacey, mahkemeden çıktıktan sonra kendisini pankartlarla bekleyen hayranlarına şunları söyledi:

“Sanıyorum ki bugünden sonra sindirmem gereken birçok şeyin olduğunu tahmin edersiniz. Ancak jüriye tüm kanıtları ve gerçekleri özenle inceleyerek kararlarına ulaşmadan önce harcadıkları zaman için büyük bir minnettarlık duyuyorum. Vardıkları sonuçtan dolayı hepsine teşekkürü bir borç bilirim.

“Aynı zamanda dava süresi boyunca çalışan herkese, güvenliklere ve her gün burada, yanımda olan hukuk ekibime de teşekkürler.”

Kevin Spacey Cinsel Saldırı Suçlamaları Beraat Kararı

Ünlü aktör dava süreci sonrası maddi zorluklarla karşılaşabileceğini de ifade etti. Spacey, kadrosunda yer aldığı ve dava süreci yüzünden zarara uğrayan House of Cards dizisine de 31 milyon dolarlık tazminat ödemek durumunda.

Son Haberler