Joker: Folie a Deux'un ilk fragmanı yayınlandı! Vizyon tarihi kesinleşti

Joker: Folie a Deux'un ilk fragmanı yayınlandı! Vizyon tarihi kesinleşti
Joker'in devam filmi olarak lanse edilen Joker: Folie a Deux ile ilgili beklenen haber geldi! Filmin resmi çıkış tarihi açıklanırken; aynı zamanda ilk tanıtım videosu da karşımıza çıktı.

2019 yılında gösterime giren psikolojik gerilim temalı Joker filmi tüm dünyada büyük etki yarattı. DC Comics çizgi romanından uyarlanan yapımda usta aktör Joaquin Phoenix, efsane karakter Joker'in alternatif bir başlangıç hikayesine hayat veriyor. 1981 yılının Gotham City'sinde geçen yapımda, başarısız bir palyaço ve hevesli bir stand-up komedyeni olan Arthur Fleck isimli bir adamın yavaş yavaş Joker'e dönüşmesi konu alındı.

Eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanan yapım çok sayıda uluslararası festivalden ödülle ayrıldı. Venedik Uluslararası Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan film, burada Altın Ayı ödülüne layık görüldü. Ayrıca iki Oscar ödülüne ulaştı. Joaquin Phoenix'in yanı sıra Robert De Niro, Zazie Beetz, Francese Conroy, Brett Cullen, Glenn Fleshler, Bill Camp, Shea Whigham ve Marc Maron yer aldı.

joker-folie-a-deux-2.jpg

Şu anda Netflix platformundan seyretme şansı bulabileceğiniz Joker filmi için hayranlar, uzun bir süredir yönetmen Todd Phillips ve Warner Bros. firmasına yoğun baskı gerçekleştiriyor. Nihayet seyircilere kulak verildi ve devam filmi için çalışmalara başlandı. Geçtiğimiz haftalarda Phillips'in Instagram hesabından yaptığı bir duyuruda, senaryo aşamasının tamamlandığı ve filmin Joker: Folie à Deux adıyla yayınlanacağı belirtilmişti. Aynı zamanda başrolde yine Phoenix'in yer alacağı açıklanmıştı. Bugün ise dizinin ilk tanıtım videosu paylaşıldı. Öte taraftan filmin yayın tarihi de resmiyet kazandı.

Joker 2 tanıtım videosu yayınlandı

Günün erken saatlerinde Deadline'ın paylaştığı iddialar, merakla beklenen Joker'in devam filmi için 4 Ekim 2024 tarihini işaret etmişti. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra bu kez resmi bir açıklama yapıldı. İddiaların doğru olduğu, filmin bu tarihte gösterime gireceği belirtildi.

Günün bir başka sürprizi ise Joker 2 fragmanı oldu. Filmin sosyal medya hesapları üzerinden ilk tanıtım videosu yayınlandı. Görüntülerde, filmle alakalı önemli birtakım ipuçları görüldü. Başrolde Joaquin Phoenix ile Lady Gaga ikilisinin yer alacağı vurgulandı. Gaga'nın, Joker'in sevgilisi olan Harley Quinn karakterine hayat vereceğine işaret edildi.

Söz konusu videoda Lady Gaga ile Harley Quinn arasında doğrudan bir ilişki yer almıyor. Fakat yine de Gaga'nın klipteki siluetinde önemli bir ipucu bulunuyor. Ünlü yıldızın gözünün hemen altında, Quinn'in ikonik kalp dövmesi dikkat çekiyor.

Son Haberler