Spotify, Blend İsimli Yeni Özelliğini Yayınladı; İşte Detaylar

Spotify, Blend İsimli Yeni Özelliğini Yayınladı; İşte Detaylar
Spotify, tüm kullanıcılara paylaşılan çalma listeleri oluşturmak için merakla beklenen Blend özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu özellik, beta...

Spotify, tüm kullanıcılara paylaşılan çalma listeleri oluşturmak için merakla beklenen Blend özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu özellik, beta sürümünde bu yılın başlarında Spotify kullanıcılarının küçük bir yüzdesine sunuldu ve şimdi geniş çapta kullanıma sunuluyor.

Spotify bugün bir blog gönderisinde, Blend'in "iki kullanıcının müzik zevklerini sadece onlar için hazırlanmış tek bir paylaşılan çalma listesinde birleştirmesi" için bir yol olduğunu açıkladı. Özelliğin beta testi bu yaz başlarında başladığından beri, Spotify, dinleme tercihlerinizi arkadaşlarınızınkine kıyasla görmek için yeni bir "tat eşleştirme puanı" özelliği de dahil olmak üzere bazı ek geliştirmeler yaptı.

Blend Playlists'i Haziran ayının başlarında beta sürümünde kullanıma sunduk ve iki kullanıcının müzik zevklerini sadece kendileri için oluşturulmuş tek bir paylaşılan çalma listesinde birleştirmelerinin yeni bir yolu olarak, kullanıcıların sevdikleri müzikle bağlantı kurmasını, keşfetmesini ve bağ kurmasını daha da kolaylaştırdık. bir diğeri. Şimdi, deneyim, Blend çalma listelerinizin her birini kolayca tanımlamak için yeni kapak resmi, arkadaşlarınızla karşılaştırmalı dinleme tercihlerinizi görmek için tat eşleşme puanları ve her dinleme çiftine özgü ve sosyal kanallarda paylaşılabilen paylaşılabilir veri öykülerini içeriyor.

Günlük olarak güncellenen paylaşılan kişiselleştirilmiş bir çalma listesi oluşturma işlemine başlamak için Spotify uygulamasında Karışım seçeneğini bulabilirsiniz. Spotify'ın açıklaması:

  • Mobil cihazınızda Made for You merkezinde "Karıştırma Oluştur"a dokunun.
  • Ardından, mesaj yoluyla Blend'inize katılması için bir arkadaş seçmek için “Davet Et”e dokunun.
  • Arkadaşınız kabul ettiğinde, Spotify, ikiniz için dinleme tercihlerinizi ve zevklerinizi birleştiren şarkılarla dolu özel bir kapak resmi ve bir parça listesi oluşturacaktır.
  • Veri hikayesi ekranınızın altındaki "Bu hikayeyi paylaş"a dokunarak Blend sonuçlarınızı sosyal kanallarınızda paylaşın.

Blend, ücretsiz ve ücretli Spotify aboneleri tarafından kullanılabilirken, premium kullanıcılar ek bir avantaj elde eder. Spotify, premium abonelerin çalma listesindeki her şarkıya katkıda bulunan tercihler hakkında ek veriler görebileceğini söylüyor.

Son Haberler