Spotify'a Kullanıcı Engelleme Özelliği Geldi

Spotify'a Kullanıcı Engelleme Özelliği Geldi
Spotify, artık etkileşimde bulunmak istemediğiniz diğer kullanıcıları engelleme özelliğini kullanıma sunuyor. Önceden, diğer kullanıcıları engellemek...

Spotify, artık etkileşimde bulunmak istemediğiniz diğer kullanıcıları engelleme özelliğini kullanıma sunuyor. Önceden, diğer kullanıcıları engellemek için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekiyordu.

Engadget haberine göre Spotify, "platformunda başka bir kullanıcıyı nasıl engellediğinizi büyük ölçüde güncelleyerek size bunu ilk kez kendiniz yapma yeteneği veriyor."

Yayın ayrıca, bu özelliği talep eden kullanıcılar hakkında biraz bilgi veriyor. Örneğin, 2018'den beri yolda ama sadece 2019'da Spotify, kullanıcıların duymak istemedikleri sanatçıları engellemesine izin vermeye başlıyor. Yine de, belirli bir kullanıcıyı engellemek şu ana kadar hiç bir şey değildi.

Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır

  • Spotify'da bir kullanıcının profilini ziyaret edin;
  • Düğmeye bas;
  • “Engelle” veya “Kullanıcıyı Engelle”yi seçin ve hepsi bu kadar.

Spotify, doğrudan engelleme özelliğinin tanıtılmasının, kullanıcılara müzik ve podcast dinlemeleri için güvenli bir ortam sağlarken mümkün olan en iyi deneyimi sunma misyonunun bir parçası olduğunu söylüyor. Yeni işlevselliğin bu hafta kullanıma sunulmasını bekleyebilirsiniz.

Kullanıcının engellemesini kaldırmak isterseniz, yukarıdaki adımları tekrar uygulamanız yeterlidir.

İlginç olan şey şu ki kişinin ne dinlediğini, çalma listelerini ve diğer bilgileri görebildiğiniz için Spotify'da birini engellemek çok mantıklı olsa da, Apple Music her zaman bir kullanıcıyı engellemenize izin vermiştir.

Spotify kullanıcısı mısınız? Bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın.

Son Haberler