TikTok, Ağustos Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Listesinin Başında Yer Aldı; İşte Detaylar

TikTok, Ağustos Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Listesinin Başında Yer Aldı; İşte Detaylar
Cep telefonlarının kullanımının artmasından bu yana, girişimcilerin ve yatırımcıların dikkatini çeken ve başarılı mobil uygulamalar geliştirmek olan...

Cep telefonlarının kullanımının artmasından bu yana, girişimcilerin ve yatırımcıların dikkatini çeken ve başarılı mobil uygulamalar geliştirmek olan bir şey var, bunun nedeni bu uygulamaların sunduğu büyük pazar ve kâr.

Artan yatırımcı ilgisi ile son 10 yılda cep telefonu uygulamalarının sayısı büyük oranda artmıştır. Dünya nüfusunun büyük bir yüzdesi artık farklı uygulamalar kullanıyor.

Halihazırda doymuş bir pazarda, sosyal medya uygulamalarının pazarda iyi bir pay alması zor. Daha fazla kullanıcı veya gelir açısından birbirini her açıdan yenmek isteyen benzer uygulamalar arasında her zaman sürekli bir rekabet olmuştur.

Bununla birlikte, en güçlü rekabet, teknoloji devi Facebook ve TikTok dahil olmak üzere sosyal uygulamaların rekabetidir, bu gerçek, Ağustos 2021'deki en iyi uygulamalar listesiyle kanıtlanmıştır.

Sensortower tarafından oluşturulan liste, TikTok'un tüm rakiplerinin üzerine nasıl istikrarlı bir şekilde tırmandığını gösteriyor. Daha önce Facebook ve diğer uygulamalarıyla tamamlamakta zorlanan TikTok, Ağustos 2021'de en çok indirilen uygulama olarak listenin zirvesine yerleşti. Uygulama, çoğu Çin ve ABD'den olmak üzere yaklaşık 66 milyon indirmeye ulaştı. her yerde TikTok'a artan bir ilgi gelişiyor ve böylece uygulama için karlı bir gelecek sağlanıyor.

TikTok'un hemen ardından ise listede 3. sırada yer alan ünlü fotoğraf paylaşım uygulaması 'Instagram' geliyor. Instagram Ağustos ayında toplam 59 milyon yükleme kaydetti, ancak bu sayılar Instagram'ın Ağustos 2020'de elde ettiğinden çok daha fazla. Bu, Instagram'ın da rakibi gibi büyüdüğünü gösteriyor. 59 milyon indirmenin yaklaşık %36'sının Hindistan'dan olması, Facebook'un hakim olduğu Hindistan'ın Instagram'a nasıl adapte olmaya başladığını gösteriyor.

Facebook bu listede 3. sırada ve eski güzel istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Bu sosyal uygulamalar dışında bu listede 4. sırada yer alan WhatsApp'ın Facebook messenger'ı 5. sıraya alması WhatsApp'ın diğer tüm mesajlaşma uygulamalarına göre üstünlüğünü kanıtlıyor.

Listede en çok indirilen 5 uygulamadan 4'ü Facebook'a ait. Ancak TikTok, teknoloji devi için bir tehdit. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde TikTok merdivenleri tırmandı ve şimdi Facebook'un sahip olduğu platformları geçiyor gibi görünüyor, Facebook yenilik ve daha yeni özellikler getirmeye çalışıyor, savaş hala bitmedi.

Son Haberler