TikTok, Effect Studio Adlı AR Geliştirme Aracını Test Ediyor

TikTok, Effect Studio Adlı AR Geliştirme Aracını Test Ediyor
TechCrunch tarafından hazırlanan bir rapora göre TikTok, Effect Studio adlı yeni bir web sitesinin lansmanını doğruladı. Bu proje şu anda ABD gibi yalnızca...

TechCrunch tarafından hazırlanan bir rapora göre TikTok, Effect Studio adlı yeni bir web sitesinin lansmanını doğruladı. Bu proje şu anda ABD gibi yalnızca birkaç seçkin pazarda test edilmesinin ilk aşamalarındadır ve özel beta sürümündedir.

TikTok, platformunun kısa biçimli videoları için AR efektleri oluşturan bir geliştirici topluluğu oluşturmayı hedefliyor. Çin uygulaması, kendisini oluşturmaktan daha iyi, Facebook ve Snap'in kullanıcı tabanlarının viral hale gelebilecek yenilikçi içerik oluşturmasına olanak tanıyan trendini takip edebilir.

Effect House web sitesi ile TikTok, ilgilenen geliştiricilerden Effect Studio'ya erken erişim için kaydolmalarını ister.

Sağlanan formda geliştiriciler, adlarını, e-postalarını, TikTok hesap bilgilerini, şirketlerini ve AR için oluşturma konusundaki deneyim düzeylerini ve çalışmalarının örneklerini doldurur. Web sitesi ayrıca Mac veya PC kullanıp kullanmadıklarını (muhtemelen hangi masaüstü platformuna öncelik verileceğini ölçmek için) ve Effect House'u iş için mi yoksa kişisel kullanım için mi test edeceklerini soruyor.

TechCrunch'a göre TikTok, şirketin bu AR araç setini erken bir "deney" olduğu için piyasaya sürmeyebileceği konusunda uyarıyor.

TikTok, son birkaç yılda çok popülerlik kazanmış ve hatta uygulama mağazalarında 3 milyar dolardan fazla indirilen Facebook dışı tek uygulama haline gelmiş olsa da, tüm kullanıcıların bunu kullanabilmesi an meselesi.

Son Haberler