Twitter, "Ayarlar ve Gizlilik" kısmına arama getiriyor

Twitter, "Ayarlar ve Gizlilik" kısmına arama getiriyor
Twitter içerisinde bir ayarı değiştirmek istediğinizde o ayarı bulmaya çalışırken vakit harcama dönemi sona erdi.

Microsoft'un Windows 11 alan cihazlarında, Apple'ın MacOS'larında ve Google'ın Chrome'da kullandığı, ayrıca akıllı telefonlardan da aşina olduğumuz bir özellik nihayet Twitter için de geliyor. Artık "Ayarlar ve Gizlilik" kısmında belirli bir ayarı bulmak istediğinizde kullanabileceğiniz bir arama çubuğu olacak.

Uygulama içerisinde bir ayarı değiştirmek istediğinizde o ayarı bulmaya çalışırken artık vakit kaybetmeyeceksiniz. Bu sinir bozucu durumu önleyecek arama çubuğu, biraz geç de olsa nihayet geldi. Artık Ayarlar kısmına girdiğinizde göreceğiniz arama çubuğuna ilgili anahtar kelimeyi yazmanız yeterli olacak. Böylece kelimeyle alakalı olası arama seçenekleri ekranınızda listelenecek.

Platform, bu müjdeyi resmi Twitter Safety hesabından duyurdu. Birçok kullanıcı, bir ayarı bulmaya çalışırken zorlanıyor olacak ki tweet, yeni özellik hakkında güzel tepkiler aldı. Yeni işlev, Twitter'ın tüm versiyonlarında kademeli olarak güncellenecek. Özelliğe kavuşmak için uygulamanızı güncelleyin, henüz bir güncelleme mevcut değilse beklemede kalın.

Sizler Twitter'ın "Ayarlar ve Gizlilik" kısmına getirdiği arama çubuğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Son Haberler