WhatsApp, Bu Cihazlar İçin Çoklu Cihaz 2.0 İşlevi Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, Bu Cihazlar İçin Çoklu Cihaz 2.0 İşlevi Üzerinde Çalışıyor
WhatsApp uzun zamandır platformunda çok cihazlı bir işlevsellik özelliği üzerinde çalıştığını söylüyor. Bu özellik, kullanıcıların kayıtlı...

WhatsApp uzun zamandır platformunda çok cihazlı bir işlevsellik özelliği üzerinde çalıştığını söylüyor. Bu özellik, kullanıcıların kayıtlı WhatsApp hesaplarını dört adede kadar bağlı cihazda kullanmalarını sağlayacak ve Facebook CEO'su Mark Zuckerberg tarafından da onaylandı. Şimdi, geçmişteki raporlar bize bu özelliğin, özellik yayınlandığında nasıl çalışacağına dair bir fikir verdi. Ancak şimdiye kadarki tüm bu özellikler, birincil hesabın bir akıllı telefonda mevcut olduğu bir kuruluma yönelikti. Şimdi, yeni bir rapor, bu WhatsApp özelliğine getirilen küçük bir değişikliğin ipuçlarını veriyor.

WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre WhatsApp, Çoklu Cihaz işlevsellik özelliğinin ikinci yinelemesi üzerinde çalışıyor. Bu yeni özellik, WhatsApp kullanıcılarının birincil WhatsApp hesapları bir Apple iPad'e bağlı olsa bile bu özelliği kullanmasını sağlayacak. Yayın, raporunda "HABER: WhatsApp sonunda çoklu cihaz 2.0 üzerinde çalışıyor ve iPad'i yeni bağlantılı cihaz olarak kullanabilirsiniz" diye yazdı.

Apple'ın iPad'i, form faktörüne göre özelleştirilmiş özel bir WhatsApp sürümüne sahip değil. Bununla birlikte, uzun süredir raporlar, Facebook'a ait sosyal mesajlaşma uygulamasının, uygulamasının Apple'ın tabletinin form faktörüne göre uyarlanmış bir sürümü üzerinde çalıştığını ayrıntılı olarak ortaya koydu. Uygulama ilk olarak geçen yıl blog sitesi tarafından bildirildi, ancak bu konuda daha fazlasını duymadık. Bu doğruysa, WhatsApp yakında iPad tabanlı bir uygulama sunma yolunda olabilir.

Ayrıca rapor, bu işlevin yalnızca iPad'ler için değil, Android tabletler için de üzerinde çalışıldığını söylüyor. Blog sitesi, destekleyici ekran görüntülerini de içeren bir tweet'te "Android tabletlerin ayrıca Android için WhatsApp'ta çoklu cihazı desteklemesi planlanıyor" diye yazdı.

Bununla birlikte, bu özellik hala geliştirme aşamasındadır ve gelecekteki bir WhatsApp güncellemesinde yayınlanması beklenmektedir.

Bu arada WhatsApp, platformunda yeniden tasarlanmış İş Bilgileri bölümünü kullanıma sunmaya başladı. Bu yeni format, işin türünü, çalışma saatini ve işin tek satırlık açıklamasını içeren çeşitli ayrıntıları gösterecektir. Blog sitesi, bu özelliğin iOS 2.21.170.12 sürümü için WhatsApp beta sürümünde kullanıma sunulduğunu söylüyor.

Son Haberler