WhatsApp Masaüstü, macOS Sürümü Genel Beta Sürümünü Başlattı

WhatsApp Masaüstü, macOS Sürümü Genel Beta Sürümünü Başlattı
WhatsApp, masaüstü uygulaması için herkese açık bir beta başlatıyor. macOS ve Windows kullanıcıları artık programa kaydolabilir ve uygulamaya gelen en...

WhatsApp, masaüstü uygulaması için herkese açık bir beta başlatıyor. macOS ve Windows kullanıcıları artık programa kaydolabilir ve uygulamaya gelen en son özelliklerin tümünü deneyebilir.

WABetaInfo'ya göre, bu genel beta, WhatsApp'ın çoklu cihaz desteğini iyileştirmesinin yanı sıra uygulamanın arkasındaki ekibe geri bildirim sağlayan daha fazla kişiye sahip olmanın bir yoludur.

Kullanıcılar programa kaydolduklarında resmi olarak beta test kullanıcısı olurlar ve tüm beta güncellemelerini otomatik olarak alırlar. Şimdilik, genel kullanıcılar için en son sürüm 2.2133.1'dir.

WABetaInfo, bu yapıda sesli mesajları kaydederken yeni bir deneyim olduğunu belirtiyor. Kullanıcılar sesli mesaj kaydederken dalga formlarını görmenin yanı sıra mesajı duraklatıp göndermeden önce sesi dinleyebiliyor. Web sitesi, bu özelliğin iOS için WhatsApp'ta da geliştirilme aşamasında olduğunu söylüyor.

Bir hatayla karşılaşırsanız, beta test kullanıcıları bunu "WhatsApp Masaüstü Ayarları", "Bize Ulaşın" bölümünde bildirebilir ve ekibin neler olduğunu anlayabilmesi için bir ekran görüntüsü gönderebilir.

Bunun dışında WhatsApp, bir iPad uygulamasının lansmanını da hazırlıyor. Çoklu cihaz uyumluluğu ile kullanıcılar, telefonları yanlarında olmadan veya akıllı telefonlarının pili bittiğinde bile WhatsApp'a bağlı kalabilecekler.

TechRadar ile yaptığı röportajda bir WhatsApp sözcüsüne göre, bu özellik insanların “telefonunuzun bağlı olmasına gerek kalmadan” WhatsApp kullanmasına izin verecek:

“Çoklu cihaz, kullanıcıların, telefonunuzun bağlı olmasına gerek kalmadan WhatsApp Web, Masaüstü ve Portal'ın mevcut genel sürümlerinde bulunan aynı işlevselliğe sahip olacağı anlamına gelir. Çoklu cihaz özelliğimiz, Masaüstü/Web ve Portal kullanan kişiler için deneyimi anında daha iyi hale getirir. Ayrıca zaman içinde daha fazla cihaz türü için destek eklemeyi de mümkün kılacaktır.“

Son Haberler