WhatsApp'ın Kaybolan Fotoğraf ve Video Özelliği 'Bir Kez Görüntüle' Özelliği Büyük Bir Kusura Sahip!

WhatsApp'ın Kaybolan Fotoğraf ve Video Özelliği 'Bir Kez Görüntüle' Özelliği Büyük Bir Kusura Sahip!
WhatsApp, kullanıcıların uygulama içinde kendi kendini imha eden fotoğraflar ve videolar göndermesine olanak tanıyan yeni bir özellik tanıttı. Bu, Snapchat'in...

WhatsApp, kullanıcıların uygulama içinde kendi kendini imha eden fotoğraflar ve videolar göndermesine olanak tanıyan yeni bir özellik tanıttı. Bu, Snapchat'in başından beri sunduğu özelliklerden biriydi ve şimdi nihayet WhatsApp da aynı şeyi yaptı. Bu WhatsApp özelliği "Bir Kez Görüntüle" olarak adlandırılır ve kullanıcıların adından da anlaşılacağı gibi yalnızca bir kez görüntülenebilecek fotoğraflar ve videolar göndermesine olanak tanır. Aslında, alıcı(lar) tarafından açıldıktan sonra otomatik olarak kendini imha edecektir. WhatsApp, her yerden silineceğini ve iletilemeyeceğini, kaydedilemeyeceğini veya paylaşılamayacağını onayladı. Kaybolan fotoğraf ve video özelliği ile gönderilen hiçbir medyanın alıcı tarafından kaydedilmesine izin verilmeyecek. Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise, 'Bir Kez Görüntüle' özelliği ile gönderilen herhangi bir medyanın 14 gün içerisinde açılmaması durumunda otomatik olarak silineceğidir.

Facebook, WhatsApp View Once özelliğinde: Facebook yaptığı açıklamada, "Telefonlarımızda fotoğraf veya video çekmek hayatımızın bu kadar büyük bir parçası haline gelirken, paylaştığımız her şeyin kalıcı bir dijital kayıt haline gelmesi gerekmiyor. Birçok telefonda basitçe fotoğraf çekmek, film rulonuzda sonsuza kadar yer kaplayacağı anlamına gelir. Bu nedenle bugün, açıldıktan sonra sohbetten kaybolan ve kullanıcılara gizlilikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni Bir Kez Görüntüleme fotoğraf ve videolarını kullanıma sunuyoruz. "

WhatsApp View Once özelliğindeki büyük kusur: Ancak bir yakalama var. Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanırken dikkatli olunmalıdır, çünkü alıcıların ekran görüntüsünü alıp cihazlarına kaydetmesini hiçbir şey engelleyemez. Bu nedenle, WhatsApp kullanıcıları bu tür medyayı yalnızca güvenilir kişilere göndermelidir. WhatsApp'ın, alıcının ekran görüntüsü aldığına dair gönderene bir uyarı gönderilmesini neden etkinleştirmediği bir sırdır. Snapchat, gönderenleri bir ekran görüntüsü hakkında bilgilendirir ve WhatsApp da aynısını yapabilirdi.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliği nasıl kullanılır: Bu özelliği kullanmak için WhatsApp hesabınızın en son sürüme güncellenmesi gerekir. Bir Kez Görüntüle özelliği aracılığıyla medya göndermek için, herhangi bir sohbeti, bireyi veya grubu açmanız ve sırasıyla iOS ve Android'deki kamera simgesi veya ataş sembolü aracılığıyla bir fotoğraf veya video eklemeniz yeterlidir. Gönder'e basmadan önce, metin çubuğunun sağında bulunan Bir Kez Görüntüle simgesine tıklayın. Etrafında yeşil renkli bir daire bulunan bir numaralı sembolle temsil edilir.

Son Haberler