Windows 11'de Mavi Ekran Geri Dönüyor

Windows 11'de Mavi Ekran Geri Dönüyor
Birkaç gün önce Microsoft, Insider derlemesi 22000.346'yı Beta ve Sürüm Önizleme kanalları için yayınladı. Ve getirdiği birçok değişiklik ve düzeltme...

Birkaç gün önce Microsoft, Insider derlemesi 22000.346'yı Beta ve Sürüm Önizleme kanalları için yayınladı. Ve getirdiği birçok değişiklik ve düzeltme arasında, yazıcı sorunları için olduğu gibi, firmanın, daha yaygın olarak Ölümün Mavi Ekranı (BSOD) olarak adlandırılan durdurma hatası ekranı için mavi renge geri döndüğünü de kaydetti.

Bunu belirten değişiklik günlüğü noktası şunları okur:

Windows'un önceki sürümlerinde olduğu gibi bir cihaz çalışmayı durdurduğunda veya durma hatası oluştuğunda ekran rengini mavi olarak değiştirdik.

Microsoft uzun süredir mavi rengi kullanıyor, ancak Windows 11'in içeriden öğrenen önizleme yapılarını başlattığında siyaha çevirdi. . Bu nedenle, onu tekrar maviye çevirmek Redmond devi için muhtemelen çok zor değildi.

Hatırlarsanız, şirket 2016 yılında Insider önizleme yapıları için Ölümün Yeşil Ekranını tanıttığında benzer bir değişiklik yapmıştı. Microsoft'a göre bu, önizleme yapılarındaki hataların son kararlı sürümlerden ayırt edilmesini kolaylaştırmak için yapıldı. Ve şirket, Windows 11 önizlemeleri için burada da aynı mantığı uygulamış olabilir.

Windows 11'in ilk GA'sı uzun zaman önce çıktı ve bu nedenle Microsoft, BSOD'yi mavi köklerine geri döndürmenin zamanının geldiğini hissetmiş olabilir. Ancak bizim bilmediğimiz başka sebepler de olabilir.

Son Haberler