Xbox Game Pass Hizmeti PlayStation ve Nintendo İçin Gelecek mi?

Xbox Game Pass Hizmeti PlayStation ve Nintendo İçin Gelecek mi?
Xbox, Game Pass hizmetini sunduğu günden bu yana övgü almaya devam ediyor. Şirketin başarılı işler çıkardığı görülmekte. Ancak Microsoft'un bu hizmeti...

Xbox, Game Pass hizmetini sunduğu günden bu yana övgü almaya devam ediyor. Şirketin başarılı işler çıkardığı görülmekte. Ancak Microsoft'un bu hizmeti farklı platformlara yansır mı bilinmiyordu. Sosyal medyada ortaya atılan bir iddia ise herkesi harekete geçirdi. Farklı marka konsol sahiplerine müjdeli haber verildi. PlayStation kullanıcıların Game Pass hizmetinden yararlanma ihtimali gündeme oturdu. Peki Xbox yetkilisi Phil Spencer konuyla ilgili nasıl bir açıklamada bulundu. Söz konusu hizmetin yaygınlaşması durumunda pek çok kişi konsollar üzerinden muazzam oyunlar oynayabilir. Yüksek boyutlu oyunlar oynamanın önü açılacaktır. Fakat son dakika açıklaması işleri biraz değiştirmiş gibi duruyor.

Phil Spencer Ne Dedi?

Xbox'un Game Pass hizmeti şu an için diğer konsollarda aktif olmayacak. Nedeni ise böyle bir anlaşmanın konuşulmamış olması. Pek çok kişi bu gelişmeyi merakla bekliyordu. Ancak gerekli anlaşmanın yapılması ve duyurulması biraz zaman alabilir. Söz konusu şirketler bir araya gelmiş değil. Phil Spencer, önümüzdeki aylarda böyle bir kararın uygulanmasına sıcak baktığını ifade etti. Yani kapıyı açık bıraktılar. Bu da demek oluyor ki PlayStation ve Nintendo müsaade ederse Game Pass hizmeti seve seve aktif olacak. Konsol oyuncuları açısından tamamen kazançlı olan bu durum, şirketlerin anlaşmasına bakıyor.

Game Pass PlayStation'a Gelecek mi?

Sony'in bu konuda olumlu bir açıklamasına rastlanmadı. Game Pass'in PlayStation'a gelmesi biraz zaman alabilir. Aynı şekilde Nintendo da görüşme çağrısında bulunabilir. Şirketler arası anlaşmaların olumlu sonuç vermesi durumunda konsollarla ilgili güzel gelişmeler yaşanacaktır.

Game Pass Hizmeti Nedir?

Microsoft'a bağlı olan Xbox'un Game Pass hizmeti, bilgisayarların kaldıramadığı oyunu çalıştırmasına yarıyor. Eğer sistem gereksinimleriniz yetersiz ise Game Pass aboneliği alabiliyorsunuz. Alacağınız abonelikle beraber abonelik bitene kadar pek çok oyun oynayabilirsiniz. Game Pass envanterinde pek çok oyun bulunuyor. Sistemin uyumlu olduğu oyun sayısı 1000'den fazla. Hal böyle olunca istediğiniz oyunu tercih edebilirsiniz. Ayrıca kasmadan ve herhangi bir engele takılmadan oyunlarla sınırsız deneyim yaşayabiliyorsunuz. Bir yandan bazı sistem gereksinimlerini karşılamanız da gerekiyor. Onları karşıladıktan sonra oyun oynamak daha da basit hale gelecek. Çok düşük özellikte bilgisayarlarda değil de orta seviyedeki bilgisayarlar için çok daha etkili bir tercih olacak. Çünkü sanal işlemciler kullanılsa dahi bilgisayarın da belirli bir seviyede olma şartı koşuluyor. Xbox Game Pass PC haricinde pek çok platformda çalışırken, Sony'in sahip olduğu PlayStation ile Nintendo konsollarında faaliyet göstermemesi büyük eksiklik olarak görülüyor. Bakalım iki şirket arasında bir anlaşma sağlanacak mı?

Son Haberler