Xiaomi Mi Pad 5 ile Rekor Satış Yaptı! Xiaomi Tablet Piyasasını Ele Geçiriyor!

Xiaomi Mi Pad 5 ile Rekor Satış Yaptı! Xiaomi Tablet Piyasasını Ele Geçiriyor!
Xiaomi, tabletlerde adeta devrim niteliğinde başarılar elde etti. Xiaomi'ye ait olan Mi Pad 5'in satışa sunulmasından sonra birkaç dakika içerisinde 200...

Xiaomi, tabletlerde adeta devrim niteliğinde başarılar elde etti. Xiaomi'ye ait olan Mi Pad 5'in satışa sunulmasından sonra birkaç dakika içerisinde 200 bin adet satış yapıldı. Çin'de satılan tablet, yaklaşık 5 dakikada elde ettiği bu başarıdan sonra dünya gündemine oturdu. Tablet ve telefon satışlarında Xiaomi'nin hızlı bir şekilde yükseldiği görülüyor. Dünya çapında artan bu satışlar, avantajlı olduğu bölge olan Çin'de de sürdü. Üstelik rekor niteliğinde bir satış işlemi gerçekleşti. Pek çok kişi daha fazla ürün satın almak istedi ancak stok sorunu yaşandı. Kalem ve çeşitli donanımların da satın alındığı görüldü. Kullanıcılar için açıklama yapan Xiaomi, yakın zamanda stoğu yenileyeceklerini duyurdu.

Xiaomi Stok Yeniliyor!

Xiaomi, o kadar fazla satışa imza attı ki donanımların tükenmesiyle beraber stok yenileme işlemlerine başladı. Ekran kalemi ve klavye konusunda çeşitli stok şikayetleri alan firma, bu konuya hızlı bir şekilde müdahale ediyor. Ayrıca ürünleri ne kadara satıldığı da merak edildi. Dolar cinsinden ortaya çıkan rakamlar oldukça şaşırttı. Bir yandan uygun fiyata satış yapan Xiaomi, bir yandan da kaliteyi eksik etmedi. Dünya pazarına girdiği andan itibaren nasıl bir fark yaratacağı merak konusu haline geldi. Çünkü Çin'de yaptığı satışlar her ne kadar önemli olsa da dünya piyasalarının vereceği tepki daha da önemli. Avrupa ve Amerika'da yapacağı satışlar şirketin geleceği açısından önem taşıyor.

Mi Pad 5 Ne Kadara Satılıyor?

Mi Pad 5'in satış fiyatı 6 GB+128 GB için 308 dolar 256 GB depolama alanlı versiyonu için 335 dolar şeklinde açıklandı. Fiyatların oldukça makul olduğu görüldü. Mi Pad 5 Pro'da ise özellikler değiştiği için fiyatlar bir tık yüksek fiyata satıldı. Pro modelinde 385 dolarlık cihazda 6 GB+ 128 GB bulunuyor. 6 GB+ 256 GB model ise 432 dolardan satışa sunuldu. 5G tabletler de büyük ilgi çekmekte. Yenilikleri takip eden ve 5G teknolojisiyle işlem yapmak isteyen kullanıcılar, 6 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip 5G modelli Mi Pad 5 Pro'yu 504 dolara satın alabilir.

Mi Pad 5 Özellikleri

Xiaomi Mi Pad 5'te Snapdragon 860 işlemci kullanıldı. Bu işlemcinin yanı sıra pil kapasitesi ve hızlı şarj teknolojisi dikkat çekiyor. Ayrıca 6 GB RAM ve 256 GB depolama da ana özellik olarak yerini aldı. Bununla beraber 8.720mAh pil kapasitesine 33W hızlı şarj eşlik etmekte. Pro versiyonda ise RAM miktarı 8 GB'a kadar çıkabilmektedir. İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 870'dan yararlanıldığını söylemeliyiz. Xiaomi, birbirinden güzel iki farklı tablet versiyonu ile kullanıcıların beğenisini kazandı.

Son Haberler