Flaş olarak duyuruldu! Almanya 80.000 TL maaşla işçi alıyor! Almanya'ya çalışmak için nasıl gidilir?

Flaş olarak duyuruldu! Almanya 80.000 TL maaşla işçi alıyor! Almanya'ya çalışmak için nasıl gidilir?
Avrupa ülkeleri refah olarak üst sıralarda yer alıyor. Bu nedenle birçok kişi bu ülkelerde yaşayabilmek için iş arıyorlar.

Almanya'ya çalışmak için nasıl gidilir? Flaş olarak duyuruldu! Almanya 80.000 TL maaşla işçi alıyor - Bu ülkelerden biri olan Almanya zaman zaman yurtdışından gelen kimselere kapılarını açabiliyor. Fakat genelde aldıkları kişiler eğitim düzeyi yüksek çalışanlar oluyor. Bu nedenle doktorluk, mühendislik gibi konularda eğitim görmediyseniz çok umutlanmanızı tavsiye etmeyiz. Bu meslekler haricinde hizmet sektöründe çalışan kimseler içinde fırsatlar çıkabiliyor. Kişilere verilen maaşlar ise 2.000 Euro’dan başlıyor. Çalışılan işe ve deneyime göre de bu maaş miktarı yükseliyor. 18 yaş ile 45 yaşında herkes Almanya’da çalışmak için başvurabilir. Bu başvurunun kabul edilmesi durumunda çok güzel bir yaşamın sizi beklediğini düşünebilirsiniz. Yeni bir hayata adım atmanız için işte detaylar…

Kimler Gidebilir

Almanya da çalışmaya başlamak daha sonra da oturum izni alarak bu ülkede hayatının sonuna kadar mutlu bir şekilde yaşamak isteyen kişilere bazı meslekleri önerebilir. Bunların en başında sağlık çalışanları geliyor. Hemşireler, doktorlar, yaşlı ve hasta bakıcıları Almaya da kendilerine kolayca iş bulabiliyor. Hatta akredite kurumlar bu meslek gruplarından çalışanları toplu olarak Almanya’ya götürebiliyor. Daha sonra ise teknik çalışanlar geliyor. İT teknisyenleri, bilgisayar mühendisleri ülkede kendilerine yer bulabiliyor. Bu mesleklerin ardındansa işçiler geliyor. İnşaat, ağır sanayi, vasıflı çalışanlar Almanya da kolayca işe girebiliyor.

Maaşlar Ne Oranda

Almanya da maaş oranlarına baktığımızda en yüksek maaşları üst düzey yöneticilerin aldığını görüyoruz. Maaşları aylık 13.000 Euro ile 37.000 Euro arasında değişiyor. Yazılımcıların maaşlarının da yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 7.000 Euro ile 9.000 Euro arasında maaşlara iş bulabilirler. Doktorların maaşı ise 5.000 ile 7.000 Euro arasında değişiyor.

Mühendisler 4.500 ile 6.500 Euro arasında maaş alırlarken işçiler ise 2.000 Euro ile 3,000 Euro arasında maaşlara çalışıyorlar. Aynı şekilde dozer ve vinç operatörleri de genelde düşük diyebileceğimiz maaşlar alıyorlar. 3.000 ile 5.000 Euro arasında maaş alan operatörlere şoförlerde 2.000 ile 6.000 Euro arasında maaşları ile eşlik ediyorlar.

Son Haberler