Yeni Honda HR-V Türkiye pazarına yeni fiyatlandırma ile giriyor!

Yeni Honda HR-V Türkiye pazarına yeni fiyatlandırma ile giriyor!
Honda, aldığı karar ile 2022 yılı sonuna kadar üretim hattında olan tüm araçların elektrikli ya da hibrit olmasına karar vermişti. Buna “Elektrik Vizyon Stratejisi” adını veren şirket, bunun temsili modellerinden birisi olarak kabul edilen kompakt SUV modeli olan HR-V’yi, Türkiye pazarında satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

e:HEV adında yenilikçi bir hibrit sistemin kullanıldığı HR-V modeli ilginç tasarımının yanında yeni motor seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Yeni çıkacak aracının motoru olan 1.5 litre DOHC i-VTEC benzinli motorunu iki adet kompakt elektromotorun destekleyeceği açıklandı. Bu sayede aracın toplamda 131 beygir güce ve 253 NM torka sahip olacağı da açıklandı.

HR-V modeli Üç Farklı Donanım Seçeneğiyle Sunuluyor!

Honda HR-V modelini üç farklı donanım seçeneği ve üç farklı sürüş moduna sahip şekilde sunacağı açıklandı. Eko, Normal ve Spor modları tercih ederek aracı kullanmanız mümkün olabilecek. Ayrıca modelde B modu da bulunuyor. Bu aracın güçlü bir frenleme sisteminin olması anlamına geliyor.

honde-hrv.webp

Yeni Honda HR-V modeli ülkemizde 5 Mart 2022 tarihinden itibaren satışa sunulacağı aktarıldı. Bu araçlar çok özel detayların yanında ilgi çekici fiyatlar ile satışa sunulması bekleniyor. Son dönemde artan kompakt SUV’a ilgiyi de değerlendirmek isteyen firma, bu modeliyle piyasa da rekabetçi olmayı planlıyor.

  • 2022 Yeni HR-V e:HEV – Advance – 650 bin TL
  • 2022 Yeni HR-V e:HEV – Style – 685 bin TL

Hem iç hem de dış tasarımı ile dikkat çeken kompakt SUV modeline ülkemizde yoğun bir ilgi olacağı tahmin ediliyor. Farklı tasarımının yanında geniş bir iç hacme sahip olan araç özel güvenlik önlemlerinin yanında, Honda’nın yeni elektrik teknolojisini de barındırmasıyla dikkat çekiyor.

honda-hrv.webp

HR-V modelinin yeni neslinin uzun menzilli yollar yapabileceği, opsiyonel 4x4 seçeneğinin olacağı, güçlü multimedya sistemlerinin dahil olacağı ve aynı zamanda konforlu bir sürüş hizmetinin sunacağı da bekleniyor.

Son Haberler