YouTube, Android Uygulamasına Arayüzününe Ufak Dokunuşlar Yaparak Güncelledi

YouTube, Android Uygulamasına Arayüzününe Ufak Dokunuşlar Yaparak Güncelledi
YouTube yakın zamanda Android uygulamasını düzenleyerek bir sorunu düzeltti ve alt sınırın nihayet ekranla buluşmasına izin verdi.Büyük bir web sitesini...

YouTube yakın zamanda Android uygulamasını düzenleyerek bir sorunu düzeltti ve alt sınırın nihayet ekranla buluşmasına izin verdi.

Büyük bir web sitesini telefon uygulamasına dönüştürmek hiç de kolay değil. Eğer iyiysen, çoğu zaman büyük ekrandan küçük ekrana çeviri sürecinde tüm özellikler kaybolur. Facebook'un mobil uygulamasının Sayfalar için korkunç bir arayüzü var ve bu nedenle sürece adanmış tamamen ayrı bir uygulaması bile var. Tabii ki, bir web sitesindeki tüm özelliklerin üstesinden gelmek zordur. Ancak, YouTube oldukça iyi bir performans sergiledi. Video akışı yapan sosyal medya devi, mükemmel olmasa da inanılmaz derecede iyi çalışan bir uygulama ile masaüstünden mobil cihazlara belki de en iyi çevirilerden birine sahip. Ufacık, küçücük bir sorun dışında.

Bu, esasen, olmayan bir konudur. Sınırların, birinin uygulamasının çalıştığı sınırları tanımlamanın dışında hiçbir işlevi yoktur. Ve YouTube uygulaması söz konusu olduğunda, bunlar gayet iyi tanımlanmıştı. Telefon ekranının altında bulunacak çok, çok ince bir siyah çubuk vardı. Çubuk esasen gri kaydırma çubuğunun boyutundaydı ve işlevsiz olmasa da herkesin mükemmeliyetçisini biraz öldüren genel bir görünüme katkıda bulundu. İnternetteki insanların tam gelişmiş OKB ile karıştırmaya devam ettiği bir şeyi biraz yerinden görmenin sıkıntısı. Bir tanesinin biraz fazla sağda olduğu bir dizi fayans gibi.

YouTube uygulamasına yapılan son bir yama düzelttiği için bu artık bir sorun değil. Harika! Sonunda oldu. Yıllarca süren sıkı çalışma ve çabadan sonra ekranın altından çok ince siyah bir çubuğu kaldırmayı başardı.

Uygulamanın karanlık mod ayarı altındaki genel görünümüyle ilgili olarak, arayüzde daha önemli bir düzenleme daha yapıldı. Daha önce, karanlık moddayken ekranın alt kısmı, uygulamanın geri kalanıyla koordine etmek için renk değiştirmiyordu. Ancak, sadece bir kodlama estetiği olduğunu varsaydığım şeyle, şimdi öyle. Kaldırılan siyah çubukla birlikte, genel uygulama çok daha rafine görünüyor.

Son Haberler