Youtube Music Abone Sayısı Spotify'a Yaklaşıyor! Youtube Spotify'ı Geçebilecek mi?

Youtube Music Abone Sayısı Spotify'a Yaklaşıyor! Youtube Spotify'ı Geçebilecek mi?
Youtube, 2018 yılında tanıtmış olduğu Premium servisinin meyvelerini toplamaya başladı. İlk başta o kadar da ilgi görmeyen platform, zamanla ilgi odağı...

Youtube, 2018 yılında tanıtmış olduğu Premium servisinin meyvelerini toplamaya başladı. İlk başta o kadar da ilgi görmeyen platform, zamanla ilgi odağı haline geldi. Hatta piyasanın enleri arasında yer alan Spotify'a dahi yaklaştı. Spotify'ın aktif olarak 370 milyona yakın abonesinin bulunduğu tahmin ediliyor. Şubat ayında bu rakam 345 milyondu. Yani güncel rakamı bilmesek de ortalama bu seviyelerde olması beklenmekte. Youtube Music ise Spotify'ın çok arkasında başlamasına rağmen 50 milyon aboneyi devirdi. Elbette şöyle bir detay da bulunuyor. Youtube Premium kullanıcıları, Music servisini kullanabiliyor. Bu nedenle Music servisinin abonesi olarak da tanımlanıyor. Dolayısıyla Youtube'un akıllı politikaları sayesinde abone sayısı her geçen gün artıyor. Reklam görmek istemeyen ve kaliteli müzik dinlemek isteyen pek çok kullanıcı, Youtube'un Premium servisini tercih ediyor. Yalnızca bunun için değil, ayrıca mobil kullanımda uygulama değiştirdiğinizde Youtube'dan gelen ses kesilmiyor. Bunun gibi pek çok özelliği Youtube Premium ile elde ediyorsunuz. Spotify'ın yanı sıra daha fazla imkan sunduğu düşünülüyor.

Youtube Music Hızlı Yükseldi

Youtube Music kullanıcıları, platformun hızlı bir şekilde ivme kazandığının farkında. Yetkililer de bu durumu biliyor ve şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Youtube yetkililerinden Robert Kyncl'ın yaptığı açıklamada da benzer ifadeler kullanılmıştı. Robert Kyncl, bu kadar hızlı yükseleceklerini beklemediğini belirtmişti.

Youtube Altyapısı Çok Güçlü

Youtube, 2005'ten bu yana yüklenen videoların neticesinde önemli bir altyapıya sahip oldu. Şirket, kendini sürekli olarak geliştirdi ve müzik altyapısı bakımından da önemli bir gelişme sağladı. Youtube Music kullanıcıları da bunun farkında. En çok da bu nedenden ötürü şirketi tercih eden kullanıcı sayısında artış yaşandı. Ayrıca deneme süresinin de olması kullanıcılar için özel bir anlam taşıyor.

Youtube Music Nasıl Başardı?

Lyor Cohen, yaklaşık 5 yıl önce Youtube'un müzik alanındaki lideri olarak karşımıza çıkmıştı. Göreve geldiği günden bu yana Youtube Music için önemli hamlelerde bulunan Cohen, sistemin altyapısını inşa etti. Böylelikle insanların Youtube Music'i nasıl tercih etmesi gerektiği konusunda önemli çalışmalara imza attı. Satış stratejisinin belirlenmesi konusunda kendisinden destek alındı. Şimdi ise elde edilen zaferde en çok onun adı tekrarlanıyor. Lyor Cohen, Youtube'un müzik alanında dönüm noktası yaşamasını sağladı. Daha önce de piyasada bilenen bir isim olduğundan şirketin dikkatini çekmişti. Abonelik servisi konusunda şirketin nasıl hareket etmesi gerektiğini o şekillendirdi. Abonelik servisleri son yıllarda bir hayli popüler hale geldi. Ancak doğru kullanılmadığında şirketlerin zarar etmesine de yol açabilecek bir sistem olduğunu unutmayalım.

Son Haberler